0 коментари

Еднодневен пакет со појадок + топол панорамски базени џакузи во Парк хотел Арбанаси****

Со својата живописна градина и разновидни рекреативни и деловни објекти, хотелот е совршено место за одмор, деловни патувања и за секој приватен или корпоративен настан.

СОБИ / АПАРТМАНИ
Парк Хотел Арбанаси располага со 17 стандардни соби, 10 супериор простории, 3 панорамски студија и 2 апартмани.
Собите и апартманите ги нудат следните удобности:

Два одделни кревети / еден двоен кревет
Фотеља (на растегнување)
Канапе на растегнување (во супериор собите и во апартманите)
За најалите – детско креветче
Централна климатизација (греење / ладење)
LCD телевизор (сателитска)
Мини бар
Телефон
Када со туш / туш кабина
Фен
Балкон (не во сите соби)

Парк Хотел Арбанаси ги нуди сите хотелски услуги на своите клиенти според стандардите на хотел со четири ѕвездички. Во комбинација со единствената локација на хотелот во Арбанаси и условите за релаксација, посетителите имаат можност да доживеат незаборавни моменти и со себе да понесат добри спомени за нивниот престој.

Единствена локација во Арбанаси со директен поглед на ридот Царевец и градот Велико Трново;
Локација во централна Бугарија - подеднакво достапни од сите страни;
Модерна спа центар;
Фитнес;
Тениско игралиште
Пинг понг
Пространа градина со поглед на Велико Трново;
Загреан затворен - отворен базен
Лоби бар со исклучителен амбиент;
24-часовна рецепција;
Главен ресторан со тераса;
Билјард и пинг-понг;
Масажи;
Собна услуга;
Мултифункционална сала (со мултимедијална опрема);
Паркинг (на затворено);
Надворешно игралиште со реквизити за деца;
Сместување во двокреветни соби, апартмани и апартмани кои нудат хотелски услуги со стандард со четири ѕвездички.

КоментариВашиот коментар: