0 коментари

Еднодневни викенд пакети за двајца со вклучен појадок во хотел Дрстар*****, Силистра

Хотелски услуги

 • 26 стандардни соби
 • 7 делукс соби
 • 4 јуниор апартмани
 • 7 луксузни апартмани
 • 24-часовна рецепција
 • услуга во соба
 • перење, пеглање, хемиско чистење
 • прифаќа Visa, MasterCard, Diners Club, Discover кредитни картички

НАГРАДИ

Хотел Дрстар е добитник на наградата "Луксузен класичен хотел на годината" од страна на Luxury Travel Guide.
Luxury Travel Guide
е луксузен туристички водич, кој дава информации за најдоброто од светот на модата и дизајнот, туристички дестинации, хотели, спа центри, забава, храна и пијалоци, нови технологии. Партнерите за туристички водичи за луксуз се водечки светски компании и хотелски брендови.
Хотел Дрстар е носител на златна марка за квалитет "Автентична Бугарија" и член на Луксузни и бутик хотели - Првокласна селекција.
Хотел Дрстар Ви предлага два надворешни базени за возрасни и деца, како и летен бар. Хотелот располага со сауна, масажа, солариум.
Постои тениско игралиште до хотелот, а за љубителите на адреналинот хотелот нуди приватен авион.
Од пристаништето за мали бротчиња можете да отидете на романтична пловидба по реката Дунав, да ловите риба, да се восхитувате на зајдисонцето и Дунавското крајбрежје, или да отидете до романскиот град Калараси.
Капацитет на лотката е 6 седишта.
Времетраење на патувањето 30 минути.
Може да не сте слушнале за Сувите реки крај Силистра, но кога ги видите ќе бидете изненадени од убавината која се наоѓа овде. Ќе летате над кањони и карпести манастири. Неверојатно е да летате над реките, од кои некои исчезнаа пред стотина години. Овие реки имаат развиени неверојатни кањони и пештери, тешко достапни од земјата.
Екскурзии се изведуваат со Cessna и AN-2. Cessna е еден мотор, четири седишта, во кој најдобро можете да уживате во задоволството на летање.
Капацитет на авион - 3 лица
Времетраење на патувањето - 15 мин.

ЗНАМЕНИТОСТИ ВО СИЛИСТРА

 • Уметничка галерија
 • Археолошки музеј
 • Меџихи Табија тврдина
 • Римска гробница
 • Православна црква "Св. Петар и Павле "
 • Биосферски резерват Сребрена
 • Карпести манастири - Срелково
 • Етнографска куќа – град Алфатар
 • Црквата "Св. Троица "-  град Алфатар
КоментариВашиот коментар: