All inclusive летување во Златни песоци - Хотел Темида

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци

Изберете пакет

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 до 30 септември)

Цена: 1043 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 јуни до 10 јули и од 26 август до 10 септември)

Цена: 1359 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 јули до 25 август)

Цена: 1643 ден.
Купете
Валидност 11.06.2018 - 30.09.2018
Цена на човек/ден 1042.8 - 1643.2 ден.ден/ човек
Местоположба Златни Пясъци
Купени 30 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни доплаќа за исхрана 8 € на ден.
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба доплаќа 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg.
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 893/ 34 82 22
Тел: +359 893/ 34 82 19

Email: hotel_temida@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Темида

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци

Изберете пакет

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 до 30 септември)

Цена: 1043 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 јуни до 10 јули и од 26 август до 10 септември)

Цена: 1359 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive light во Хотел Темида, Златни песоци (од 11 јули до 25 август)

Цена: 1643 ден.
Купете
Валидност 11.06.2018 - 30.09.2018
Цена на човек/ден 1042.8 - 1643.2 ден.ден/ човек
Местоположба Златни Пясъци
Купени 30 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни доплаќа за исхрана 8 € на ден.
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба доплаќа 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg.
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 893/ 34 82 22
Тел: +359 893/ 34 82 19

Email: hotel_temida@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Темида

Хотел "Темида" се наоѓа во туристичкиот комплекс Златни Песоци, на 12 километри од градот Варна.
Аеродромот Варна е на 20 километри, железничката станица и автобуската станица се на 14 км. од хотелот. Во близина има автобуска станица со правец на автобусите за Варна. Аквапаркот на Златни Песоци се наоѓа на 5 км.
Морскиот брег е на околу 200 метри. Плажата која е до хотелот е "Кабакум" - една од најдобрите плажи крај Варна со широки плажи и убав песок.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2718 денари (44 €)- 50% = 1359 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

Важи за сместување од 11 јуни до 10 јули и од  26 август до 10 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3286 денари (53 €)- 50% = 1643 денари (26.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

Важи за сместување од 11 јули до 25 август

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2086 денари (34 €)- 50% = 1043 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

Важи за сместување од од 11 до 30 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Користење на надворешен базен со детска секција
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Паркинг
 • Детски игралишта
 • Фудбалско игралиште
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса и осигурување

На територијата на комплексот има:

 • Ресторан - лоциран во хотелскиот комплекс. Сала со 120 места и покриена тераса со 50 места, од каде се открива прекрасна глетка кон базенот и паркот. Предлага разновидност од храна и пијалоци за појадок, ручек и вечера на шведска маса
 • Снек бар со BBQ- одличен избор за љубителите на морска храна, српска скара и специјалитети на скара
 • Лоби бар - се наоѓа во централниот дел на хотелот меѓу рецепцијата и ресторанот. Предлага разновидност од алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели, сокови, кафе, минерална вода
 • Бар Базен - се наоѓа во непосредна близина на базенот со широка тераса и предлага разновидни освежителни пијалоци и коктели
 • Продавница
 • Штанд за ужинки - богато мени со брза услуга. Одличен избор за секој што нема трпение да стигне до плажите

На располагање на гостите на хотелот се:

 • Базен со детски сектор
 • Чадори и лежалки на базенот
 • Универзално игралиште - за фудбал, одбојка и кошарка
 • Пространо детско игралиште
 • Пинг понг
 • Сала со електронски игри и мини фудбал
 • Интернет во целиот хотел вклучувајќи и во собите
 • Сателитска ТВ
 • Сала со огледала и подни облоги - паркет, удобна за спроведување на рекреативни настани
 • Сеф
 • Сопствен паркинг за автобуси и автомобили

Хотел "Темида" е реновиран оваа година .Сите соби се климатизирани и со обновени тераси. Хотелските соби и бањите се пространи со поглед кон морето и кон паркот. Во секоја соба има 2 или 3 кревети, клима уред, телевизор, фрижидер, гардеробер, работна масичка со огледало, скрин и ноќни шкафчета.Всички соби се со тераси и самостојни санитарни јазли.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло со двајца возрасни доплаќа за исхрана 8 € на ден.
 • Трет возрасен na дополнително легло во двокреветна соба доплаќа 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Сместување - по 14: 00 часот, напуштање на собите до 12: 00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред да купите ваучери, е ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се информирате за можните слободни места на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg.
 • По купување на ваучер е потребно да ја потврдите Вашата резервација на телефон: +359 893/34 82 22; +359 893/34 82 19 со или на e-mail: hotel_temida@abv.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Темида

Хотел Темида
Златни песоци

к.к. Чајка, до Плажа Кабакум
Тел: +359 893/ 34 82 22
Тел: +359 893/ 34 82 19

Email: hotel_temida@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Темида

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.06.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive light:
Појадок/08:00 ч. – 10:00 ч./- шведска маса. Пијалоци/08:00 ч. – 10:00 ч./ - чај, кафе, сок, безалкохолни пијалоци, минерална вода.
Ручек/12:30 ч. - 14:00 ч./- шведска маса. пијалоци/12:30 ч. – 14:00 ч./ - чај, сок од апарат, безалкохолни пијалоци од апарати, минерална вода од диспенсер, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол /вотка, ракија, џин, мента, мастика, виски/.
Попладневна ужина /16:00 - 16:30 ч./- шведска маса Пијалоци/16:00 ч. – 16:30 ч./- чај, сок од апарат, безалкохолни пијалоци од апарат, минерална вода от диспенсер.
Вечера /18:00 ч. - 20:00 ч./- шведсла маса Пијалоци/18:00 ч. - 20:00 ч./ – чај, сок од апарат, безалкохолни шијалоци од апараи, минерална вода од диспенсер, пиво, вино /бело и црвено/, бугарски алкохол /вотка, ракија, џин, мента, мастика, виски/.
Услуги, които НЕ се вклучени во пакетот All inclusive light .
Пијалоци –увозни алкохолни пијалоци и флаширани газирани пијалоци. Телефон, сеф. Перење и хемиско перење. Лекарски услуги. Електронски игри, пинг понг.