Нова година во Банско, Бугарија - Елегант Лукс - Банско

Тридневен пакет за Нова година со појадок + користење на СПА услуги во Хотел Елегант Лукс, БанскоЕлегантен Лукс е комплекс за одмор со врвен квалитет и атрактивно место за љубителите на ски и летниот туризам, поради поволната локација на хотелот: само 3 минути до жичарницата и на 7 минути од стариот град.

Елегантниот хотел ќе ве плени со љубезно гостопримство и учтива услуга. Ова катче од рајот ќе ви понуди неверојатен микс на дополнителни услуги за секоја сезона од годината. Сместен во подножјето на Пирин планина, хотел Елегант Лукс е синоним за луксуз, пријатна атмосфера и изобилство од зеленило.

Хотел "Елегант Лукс" нуди висок стандард и беспрекорна услуга што ќе ги задоволи дури и најпребирливите гости, пријатна атмосфера, учтив и насмеан персонал  кој со желба  ќе ви помогне да поминете еден незаборавен одмор. Уживајте во луксуз и спокојство  во едно од најбрзо растечките одморалишта во Европа.

Понудата важи за резервации направени до 15 ноември 2016 година!

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9922 денари (161 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Турска бања
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi
 • Ски гардеробер
 • Надворешен паркинг
 • Трансфер до и од почетната станица на ски лифтот
 • Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 10776 денари (175 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во едноспален апартман
 • Три појадоци
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Турска бања
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi
 • Ски гардеробер
 • Надворешен паркинг
 • Трансфер до и од почетната станица на ски лифтот
 • Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

* Доплата за Новогодишна Празнична вечера на 31.12.2016г. – 70 € за возрасен и 35 € за деца од 5.99 до 11.99 год.!

Ресторан "A la Carte"

Луксузната атмосфера во нашиот ресторан со Versace мотиви предиспонирач за една елегантна вечера, комбинирана со добра услуга.

Дали јадете со или без повод, ресторан "A la Carte" создава празник за сите ваши сетила. Тука секогаш ќе постои причина да се вратите повторно - било да е тоа сезонски јадења жива музика или постојаната и квалитетна услуга!

СПА центар:
Телото е храм на душата. Грижата за него е израз на љубовта кон самите нас.

Нашите гости можат да уживаат во времето поминато во внатрешниот базен со топла минерална вода.

Џакузито е совршено место за одмор пред или по СПА терапии и масажи. Таму ќе добиете потполно бесплатна и возбудлива масажа од водните турбини.

Откако ќе поминете малку време во Турската парна бања - амам, вашата кожа ќе биде препородена и ќе бидат отстранети сите токсини од Вашето тело. Жешката пареа ја засилува циркулацијата, ја стимулира работата на срцето и белите дробови, го подобрува метаболизмот и квалитативниот состав на крвта, ја активира дејноста на жлездите со внатрешно лачење, ја смирува болката, а во истовреме го забрзува метаболизмот и процесите на детоксикација.

Престојот во сауната го зголемува внесувањето на кислород, се зголемува срцевата активност и ја пречистува вашата кожа од токсини. Високата температура и ниската влажност на воздухот доведуваат до проширување на крвните садови, при што до кожата достигнува поголемо количество крв.

Инфрацрвената сауна го стимулира здравото потење на телото при што организмот се ослободува од штетните отрови, токсини, метали, холестерол. Истовремено со излачувањето на штетните материи преку порите, од кожата се ослободуваат и мртвите клетки.

За да бидете шармантни и со стил за даден повод или едноставно да поуживате , Ви го предлагаме нашиот салон за убавина каде ќе најдете фризерски услуги, маникир и педикир.

Модерна опремената сала за фитнес на хотелот е погодна за активните гости кои сакаат да ја одржуваат својата форма.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Деца над 12 годишна возраст или возрасен – се купува регуларен ваучер и сместувањето е во апартман.
 • Понудата важи за резервации направени до 15 ноември 2016 година!
 • Доплата за Новогодишна Празнична вечера на 31.12.2016г. – 70 € за возрасен и 35 € за деца од 5.99 до 11.99 год.!
 • Доплата за вечера на шведска маса или по претходно подготвено мени - 8 € за возрасен на ден, 5 € за деца до 12 гoдини.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 886/ 33 77 89.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Елегант Лукс - Банско

Хотел Елегант Лукс
Гр.Банско, Р. Бугарија
Ул. 
Полежан №3
Тел: +359 ******
Е-mailinfo@elegantbansko.com

Facebook: Hotels Elegant Bansko
Website: www.elegantbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Елегант Лукс Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.