Летен одмор на Црно море во Китен - Хотел Нева Китен

Еднодневен пакет со појадок или со појадок, ручек и вечера во бунгалов во комплекс Нева**, КитенХотел Нева се наоѓа во црноморското туристичко гратче Китен меѓу центарот на одморалиштето и северната плажа Атлиман. Хотелот се состои од три корпуси со двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби и мезонети. За своите гости хотелот нуди ресторан, дневен бар, базен, посебен спортски терен и два паркинга. Сите соби имаат сопствена бања и тераса. Покрај сето ова може да уживате и во вкусните гозби во нашиот ресторан.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 537 денари (19 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 15 мај до 10 јуни и од 3 до 30 септември

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 695 денари (11 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 11 до 24 јуни и од 26 август до 2 септември

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853 денари (14 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 25 јуни до 25 август

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 790 денари (13 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 15 мај до 10 јуни и од 3 до 30 септември

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 916 денари (15 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 11 до 24 јуни и од 26 август до 2 септември

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1043 денари (17 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени четири лица и вклучува:

За периодот од 25 јуни до 25 август

 • Едно ноќевање во бунгалов за четири лица
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен
 • Користење на лежалки и чадор
 • Интернет wi-fi
 • Туристичка такса
 • Паркинг

 

Хотелот располага со 60 удобно опремени соби, сите простории се опремени со клима уред, телевизор, бања со туш или када, и имаат балкон. Поголемиот дел од собите гледаат кон паркот, во кој е сместен комплексот. Собите се чистат секој ден, постелнината и крпите се менуваат 3 пати неделно. На територијата на хотелот има ресторан со отворен и затворен дел, надворешен бар, паркинг. Хотелот располага со надворешен базен. Интернет има само на територијата на надворешниот бар до базенот. На 100 метри од хотелот е лоциран една од најпознатите плажи во Китен - Атлиман.

Туристичкото гратче Китен се наоѓа во југоисточниот дел на Република Бугарија, на Црноморското крајбрежје, на 55 километри југоисточно од обласниот центар Бургас, 5 километри јужно од општинскиот центар Приморско и 12 километри северозападно од центарот на соседната општина Царево. Расположен е северно од устието на реката Караагач / Китенска река, а дел од него - на малиот полуостров Урдовиза.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при сместени четири лица.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Сместувањето во хотелот е по 14 часот, а ослободувањето на просториите е до 12 часот.
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 30 септември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 892/ 28 75 56.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 892/ 28 75 56.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Нева Китен

Хотел "Нева"
Општина Приморско
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. В'зраждане №2
E-mail: 
hotelneva@yahoo.com
Тел: +359 ******
ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел "Нева", Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.05.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Зимување на Пирин планина

Цена: 3 539ден. 1 770ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ALL Inclusive програмата во хотел Нева** - Китен вклучува:
Храна и напитки:
Појадок: 08:00 - 10:00 - шведска маса - основен ресторан
Доцен појадок: 10:30-11:30 - шведска маса - мали ужинки, слатки, плодови (според сезоната)
Ручек: 12:00 -14:00 - шведска маса - основен ресторан
Попладневна ужина: 16:00 - 17:00 - основен ресторан - сендвичи, палачинки, ужинки, сладоледи.

Вечера: 19 -21 - шведска маса - основен ресторан
По време на основните оброци на барот во основниот ресторан се предлагаат бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци:
Безалкохолни пијалоци- кафе, сок, трпезна вода и сокови од машина
Алкохолни пијалоци- вино (бело, црвено), наливно пиво, вотка, ракија, џин, мента, мастика и др.
Топли пијалоци: чај, млеко, кафе
Бар базен: отворен од 10:00 до 22:30 - се предлагаат български алкохолни и безалкохолни пијалоци
ALL Inclusive цената не вклучува:
Сите странски пијалоци и коктели
Пресно цедени плодови и сокови
Пакетирани сладоледи
Рум сервис