Декември во Банско - Хотел Аjсберг***

Пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Изберете пакет

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Реално: 11376 ден. - Попуст: 50% - Плаќате: 5688 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Реално: 16685 ден. - Попуст: 50% - Плаќате: 8342 ден.
Купете
Валидност 15.12.2018 - 29.12.2018
Цена на човек/ден 1390.4 - 1422 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 19 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно
 • За дете од 2 до 6 годишна возраст се плаќа 30% од цената за возрасен.
 • За дете од 6 до 12 годишна возраст се плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената за возрасен.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата во хотелот.
 • Напомена: промена или анулирање на резервација се прави до најмалку три дена пред датата на сместувањето. 
 • Валидност на ваучер: од 15 до 29 декември 2018 година.
 • Ваучерите може да се комбинираат со цел продолжување на престојот.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер за слободни места на тел: +359 897 88 34 46 или +359 2 416 72 58 од понеделник до сабота или на е-mail: office@monarch.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Айсберг***
Гр. Банско
Ул."Орце Попјорданов" №17

Моб: +359 897/ 88 34 46
Email: office@monarch.bg
Website:www.hotelicebergbansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Ајсберг" Банско

Пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Изберете пакет

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Реално: 11376 ден. - Попуст: 50% - Плаќате: 5688 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Ајсберг***, Банско

Реално: 16685 ден. - Попуст: 50% - Плаќате: 8342 ден.
Купете
Валидност 15.12.2018 - 29.12.2018
Цена на човек/ден 1390.4 - 1422 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 19 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно
 • За дете од 2 до 6 годишна возраст се плаќа 30% од цената за возрасен.
 • За дете од 6 до 12 годишна возраст се плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената за возрасен.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата во хотелот.
 • Напомена: промена или анулирање на резервација се прави до најмалку три дена пред датата на сместувањето. 
 • Валидност на ваучер: од 15 до 29 декември 2018 година.
 • Ваучерите може да се комбинираат со цел продолжување на престојот.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер за слободни места на тел: +359 897 88 34 46 или +359 2 416 72 58 од понеделник до сабота или на е-mail: office@monarch.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Айсберг***
Гр. Банско
Ул."Орце Попјорданов" №17

Моб: +359 897/ 88 34 46
Email: office@monarch.bg
Website:www.hotelicebergbansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Ајсберг" Банско

Триѕвездниот  Хотел Ајсберг- Банско Ви нуди комфор и спокојство. Лоциран во новиот дел на градот, хотелот се наоѓа во близина на почетната станица на жичарницата  и на околу 800 метри од центарот на одморалиштето. Скијачката  сезона во Банско веќе започна. Спуштете се на патеката на забавата со нас и купете  неограничен број ваучери!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 11376 денари (184 €) -50% = 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања 
 • Два појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса
 • Базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристички данок и хотелска такса
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 16685 денари (270 €) -50% = 8342 денари (135 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања 
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Базен
 • Џакузи
 • Парна бања 
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристички данок и хотелска такса
 • Wi-Fi на територијата на целиот хотел

Хотел Ајсберг, гр. Банско е на три ката и располага вкупно со 35 соби, од кои 25 двојни стандардни соби, 3 двојни проширени соби, 4 фамилијарни соби, 3 апартмани. Сите простории на првиот и вториот кат се со тераси, а просториите на третиот кат - со панорамски прозорци. Собите се пријатно опремени со спална или две поединечни кревети, мини бар, телефон, кабелска TV, бања со туш кабина и фен.
Хотелот има простран ресторан, лоби бар, две таверни, внатрешен базен со џакузи, сауна, парна бања, фитнес, две конференциски сали опремени со соодветна опрема / со 20 и 50 места /, ски гардеробер за сопствена ски опрема, Wi-Fi. Хотелот располага со ресторан со 70 места и таверна со 2 сали. Во пријатна атмосфера секој љубител на добрата бугарска и европска кујна ќе се наслади на вкусни и квалитетни јадења, одбрани вина и омилени пијалоци!

Хотелот на своите гости им нуди слободни дневни трансфери до ски-лифт станицата и бесплатен паркинг.

Банско е лоцирано во подножјето на Североисточен Пирин, на 925 м н. в., под највисокиот и убав карст на планината. Најновиот и брзо растечки бугарски зимски центар нуди комбинација на чистата животна средина на планината и атмосферата на мал град, кој го сочувал шармот на архитектонско - историското наследство. Банско е родно место на познати бугарски преродбеници, поети, писатели, уметници, зографи и револуционери. Градот е познат по својата самобитност и култура, со оригиналнатa преродбенска архитектура и локалните кулинарски специјалитети (Бански шашлик, Банска капама, Бански старец).

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно
 • За дете од 2 до 6 годишна возраст се плаќа 30% од цената за возрасен.
 • За дете од 6 до 12 годишна возраст се плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 80% од цената за возрасен.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата во хотелот.
 • Напомена: промена или анулирање на резервација се прави до најмалку три дена пред датата на сместувањето. 
 • Валидност на ваучер: од 15 до 29 декември 2018 година.
 • Ваучерите може да се комбинираат со цел продолжување на престојот.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер за слободни места на тел: +359 897 88 34 46 или +359 2 416 72 58 од понеделник до сабота или на е-mail: office@monarch.bg
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аjсберг***

Хотел Айсберг***
Гр. Банско
Ул."Орце Попјорданов" №17

Моб: +359 897/ 88 34 46
Email: office@monarch.bg
Website:www.hotelicebergbansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Ајсберг" Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.12.2018 до 29.12.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.