Одмор во Банско, Бугарија - Банско Спа & Холидејс****

Еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Банско Спа & Холидејс****Четириѕвездниот  комплекс "Банско Спа & Холидејс" е изграден по критериумите на водечките хотелски стандарди. Еден од најафирмираните хотели во градот Банско. Хотелот се наоѓа во западниот дел на градот, само на 160 км. од Софија и на 150 км. од Пловдив. Им нуди на своите гости прекрасен  и величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи.
 

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 2718 денари (44 €) - 50% = 1359 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двоjна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен, сауна, парна бања, контрастен туш, релакс зона
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Превоз до почетната станица на жичарницата и назад со возен ред
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ИСХРАНА:
Појадок:
07:30 - 10: 00ч - на шведска маса или сет мени, плус кафе, чај, сок, вода.
Вечера: 19:00 - 21: 00ч - на шведска маса или сет мени (без вклучени пијалоци).
Забелешка: Доколку има помалку од 20 гости на хотелот исхраната се извршува по претходно подготвено мени.

Модерно декориран, со својата елеганција  и префинетост хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни соби на поткровје, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани ( вклучувајќи соба и апартман за лицата со хендикеп ). Сите тие се опремени со телефон, сателитска ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони!
Хотелот поседува модерен систем за безбедност, такашто  сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотелот "Банско Спа & Празници" ги импресионира своите гости со разновидноста на допълителните услуги кои ги нуди: рум-сервис, перење, пеглање, фризерски услуги, автомобили и велосипеди за изнајмување, различни патувања, излети, походи во планината, јавање, риболов, рафтинг !!!
Хотелот "Банско Спа & холидејс" е идеално место за конгресен туризам! Со своите две конференциски сали со капацитет 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија, екран, флипчарт, лаптоп, озвучување.

На ваше располагање се и прекрасно украсените места за хранење и забава: класичен ресторан, традиционална бугарска меана  со национална кујна, лоби со разновидни предлози и одлична услуга!!! Уживајте  во  највкусните  кулинарски задоволства, подготвени од нашите професионални готвачи само кај нас, затоа што нема подобри од таверната на "Банско Спа & Холидејс".
Хотелот "Банско Спа & Холидејс" може да се пофали со најмодерниот  Спа центар во традиционален источен стил и атмосфера !!! Овде ќе ве пречекаат нашите професионални терапевти во 18 различни кабинети, за да ви понудат богата гама од масажи и третмани за лице и тело.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при двојно сместување.
 • Едно дете 0 - 6.99 год., сместено со двe лица коишто плаќаат целосен износ- бесплатно.
 • Еден возрасен со едно дете 0-6.99 год. доплаќа 14 € на ден.
 • Две деца 0 - 6.99 год., сместени со двe лица коишто плаќаат целосен износ - едното дете е бесплатно, другото доплаќа 7 € На ден.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на дополнително легло со двe лица коишто плаќаат целосен износ, доплаќа 2 € на ден.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на редовно легло, доплаќа 17 € на ден.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, доплаќа 17 €  на ден.
 • Доплата на лице место за сместување во единечна соба – 14 €  на ден.
 • Доплата на место за сместување во апартман - 30 €  на ден / изнајмување просторија.
 • Сместувањето во хотелот е после 14 часот, а ослободувањето на собите е до 12 часот.
 • Сите Доплати се прават на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: 01 март до 31 мај 2016 година.
 • За периодот: 03 - 05 март нема слободни места.
 • За периодот 29 Април- 01 Мај резервации се примаат за најмалку три ноќевања.
 • После 06.03.2016, за деновите од викендот (петок – недела) резервации се прифаќаат за минимум 2 ноќевања.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 879/59 73 99 (9:00 - 17:00 часот.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Спа & Холидејс****

Гр.Банско, Р. Бугарија
ул. Ја
вор №29
Тел: +359 749 82281
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.banskospa.net

ВИП Понудата е предоставена од "Банско Спа & Холидејс"****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.03.2016 до 31.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.