Нова активна понуда од Хотел Френдс***, Банско:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА вo Хотел Френдс***, Банско

Простанало време:
Цена: 1074ден.

Нова Година во Банско - Хотел Френдс***, Банско

Четиридневен пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера и СПА во Хотел Френдс***, БанскоХотел Френдс *** се наоѓа во прекрасниот планински град Банско во Бугарија - на 150 км од аеродромот во Софија. Хотелот располага со 41 модерни и стилски опремени соби со спална и два дополнителни кревети, 4 апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када. 4 луксузни апартмани со две соби, две бањи, хидромасажна када, камин и голема тераса со прекрасен поглед кон Пирин и Рила.

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14820 денари (240 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба
 • Четири појадоци
 • Три вечери
 • Празнична вечера на 31 Декември 2016 во таверна Френдс
 • СПА (сауна, парна бања, џакузи и зона за релаксација)
 • Туристичка такса
 • Интернет

ПРАЗНИЧНО НОВОГОДИШНО МЕНИ ВО ТАВЕРНА ФРЕНДС

Празнична салата / домашно наложено цедено млеко, селско сецкано макало од син патлиџан, излупени домати, млечно макало, краставици, печени пиперки, маслинки, кравјо сирење /
Топло мезе: Виени сармички по нашенски / завиткани сармички од зелка во земјен сад со сечкано месо и планински зачини /
Главно јадење: Чорбаджиски котлет / домашно чаден котлет, запечен и послужен со маринирани лути пиперчиња, домашна лутеница и пресни компири со копар и лук /
Ордевер / плато од домашна суви мезиња – суџузи и колбаси /
Десерт - Домашна баклава со локум
Домашно лепче/ домашни лепчиња од нашата фурна /
ЗА СИТЕ Баница со среќни желби и пенливо шампањско!
ЗА вашето расположение ќе се грижи DJ!

Хотел Френдс предлага модерни и комфорни соби и апартмани за сместување во срцето на Банско. Со својот елегантен дизајн, гостопримството и посветеност кон своите гости се стремиме да Ви го направиме патувањето полесно и поудобно.
Сите соби во Хотел Френдс *** се со удобни двојни кревети, минибар, телевизор со кабловска телевизија, телефон, гардеробер, биро, звукоизолирани прозорци и врати и бесплатен Wi-Fi интернет.
За целосен одмор и рекреација располагаме со релакс зона, каде можете да уживате во нашата  сауна, парна бања, џакузи и масажни третмани.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Прво дете од 2 до 11.99 години се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 2 до 11.99 години доплаќа 30 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2016 год. до 01 јануари 2017 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 898/ 64 44 37Работно време за резервации - од 10.00 до 17.00 ч./од понеделник до петок/.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Френдс***, Банско

Хотел Френдс
Банско, Р. Бугарија
ул. "Рајна Кнегиња" №2
Моб: +359 ******
Работно време за резервации – от 10.00ч. до 20.00ч. /од Понеделник до Петок/, сабота и недела - резервации се примаат и по е-маил: [email protected]
Email: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Френдс

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2016 до 01.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.