All inclusive вo Банско - Хотел Каза Карина - Банско

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет во економично студио или двокреветна соба на поткровје без тераса на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Цена: 1343 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна соба или студио со тераса на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Цена: 1501 ден.
Купете
Валидност 25.06.2017 - 15.09.2017
Цена на човек/ден 1343 - 1501 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 33 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • онудата е за еден човек, при минимална искористеност на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Храната и пијалоците се предлагаат само во основниот ресторан на хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е претходно избрано мени од хотелот.
 • На лица до 18 години не се служат алкохолни пијалоци.
 • Сместување во хотелот е после 14.00 ч. а ослободувањето на просториите е до 12.00 ч.
 • Цената е валидна при минимална искористеност на основните кревети на просториите.
 • Дете на возраст до 5.99 години се сместува бесплатно. 
 • Доплата на рецепција:
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 година при сместување на дополнително легло – 14 € на ден на база All Inclusive.
 • Трет возрасен при сместување на дополнително легло – 18 € на ден на база All Inclusive.
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години при сместување на редовно легло – 15 € на ден на база All Inclusive.
 • Доплата за единечно сместување –10 €.
 • ЗВнатрешен обезбедуван паркинг со видео надзор со ограничен број места – 4 € за 24 часа.
 • Користење на наметка – 2.5 € за целиот престој, со депозит од 15 €.
 • Бебешко креветче - 2.5 € на ден.
 • Домашно милениче до 5 кг. - 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 26 јуни до 15 септември 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс "Каза Карина"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Кралев двор
№5
Моб: +359 884/ 51 94 00
E-mail: [email protected]

Website: www.bansko-casakarina.com

ВИП Понудата е предоставена од - Комплекс "Каза Карина", Банско

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет во економично студио или двокреветна соба на поткровје без тераса на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Цена: 1343 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна соба или студио со тераса на база All inclusive + СПА во Апартмански Комплекс Каза Карина, Банско

Цена: 1501 ден.
Купете
Валидност 25.06.2017 - 15.09.2017
Цена на човек/ден 1343 - 1501 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 33 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • онудата е за еден човек, при минимална искористеност на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Храната и пијалоците се предлагаат само во основниот ресторан на хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е претходно избрано мени од хотелот.
 • На лица до 18 години не се служат алкохолни пијалоци.
 • Сместување во хотелот е после 14.00 ч. а ослободувањето на просториите е до 12.00 ч.
 • Цената е валидна при минимална искористеност на основните кревети на просториите.
 • Дете на возраст до 5.99 години се сместува бесплатно. 
 • Доплата на рецепција:
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 година при сместување на дополнително легло – 14 € на ден на база All Inclusive.
 • Трет возрасен при сместување на дополнително легло – 18 € на ден на база All Inclusive.
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години при сместување на редовно легло – 15 € на ден на база All Inclusive.
 • Доплата за единечно сместување –10 €.
 • ЗВнатрешен обезбедуван паркинг со видео надзор со ограничен број места – 4 € за 24 часа.
 • Користење на наметка – 2.5 € за целиот престој, со депозит од 15 €.
 • Бебешко креветче - 2.5 € на ден.
 • Домашно милениче до 5 кг. - 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 26 јуни до 15 септември 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс "Каза Карина"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Кралев двор
№5
Моб: +359 884/ 51 94 00
E-mail: [email protected]

Website: www.bansko-casakarina.com

ВИП Понудата е предоставена од - Комплекс "Каза Карина", Банско

"Каза  Карина" веќе се состои од две згради - едниот дел кој сите добро веќе го  познавате останува со апартмани, а новиот дел целосно се состои од хотелски соби. За практичноста и удобноста на нашите гости, двете згради се обединети од топла врска помеѓу нив. Таму се наоѓа и нашата нова пространа рецепција, која ќе служи на гостите и на двете згради.
"Каса  Карина" е со триѕвезден  луксузен комплекс, се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на околу 100 метри од жичарницата.

Во одлични услови и совршена услуга може да уживате во вашиот одмор во планинското одморалиште Банско и неговата околина.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1343 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во економично студио или двокреветна соба на поткровје без тераса
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Бесплатен wi-fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг места со ограничен број
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1501 денар (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба или студио со тераса
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Бесплатен wi-fi на територијата на целиот хотел
 • Паркинг места со ограничен број
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Осигурување
 • ДДВ

 

 1. * Во економично студио или двокреветна соба можат да се сместат до 2 возрасни
 2. * Во двокреветна соба можат да се сместат до 2-ца возрасни + 2 деца на дополнителни кревети или до 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
 3. * Во студио можат да се сместат до 2-ца возрасни + 1 дете на дополнително легло
 4. * Во едноспален апартман можат да се сместат до 2-ца возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 година на дополнително легло
 5. * Во двоспален апартман можат да се сместат до 4 возрасни + 1 возрасен или 2 деца до 11.99 год. на дополнително легло.

Хотелскиот  дел се состои од 54 луксузно опремени двокреветни соби сместени на 4 спрата. Во нив има можност за сместување по двајца луѓе  на редовни кревети со можност за сместување на уште двајца на  дополнителни кревети. Во секоја соба креветите се од  француски  тип, опремени се со  гардеробер, конвекциски радијатор, мини бар, телевизор, wi fi (платена услуга), подот е послан со мокет. Собите располагаат со луксузно завршени купатила со туш кабини со сите потребни додатоци во нив. Поголемиот дел од просториите имаат тераси со поглед кон градот и планината.
За децата имаме забавно  детско катче, каде ќе можат да играат, додека нивните родители уживаат во мирен одмор. Следната година за спроведување на семинари, конференции, обуки и други корпоративни настани ќе биде достапна и конференциската сала со 100-120 места.
Комплексот располага со различни по распоред  и големина апартмани, откривајќи неверојатни            глетки кон Рила и Пирин планина.  
Апартхотел Каса Карина во градот Банско располага со вкупно 80 студиа, апартмани со 1 и 2 спални.
Секој од нив е опремен со туш или када, кабелска ТВ, кујна и многу од нив се со балкон. Спа-центарот вклучува сауна, парна бања, турска бања, фитнес сала, одделни простории за масажа и релаксирање и импресивен затворен базен.

Ресторан
Уживајте во незаборавен престој во ресторанот на Каса Карина. Овде  имате можност да пробате јадења од традиционалната бугарска кујна. Сите јадења на жар можат да бидат приготвени  како од страна на нашиот готвач, така и од самите гости на хотелот.
Спа центарот на апартхотел Каса  Карина располага со Финска сауна, парна бања, ледено катче, Турска бања, фитнес центар, одделни простории за масажа и релаксација, голем базен (температура од  30 степени) со местоположба кон јужната сончева страна.

Спа центарот на апартхотел Каса  Карина располага со финска сауна, парна бања, ледено катче, турска бања, фитнес центар, одделни простории за масажа и релаксација, голем базен (температура од  30 степени) со местоположба кон јужната сончева страна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • онудата е за еден човек, при минимална искористеност на редовните кревети во даден тип просторија.
 • Храната и пијалоците се предлагаат само во основниот ресторан на хотелот.
 • Доколку има помалку од 20 луѓе сместени во ист период во хотелот исхраната е претходно избрано мени од хотелот.
 • На лица до 18 години не се служат алкохолни пијалоци.
 • Сместување во хотелот е после 14.00 ч. а ослободувањето на просториите е до 12.00 ч.
 • Цената е валидна при минимална искористеност на основните кревети на просториите.
 • Дете на возраст до 5.99 години се сместува бесплатно. 
 • Доплата на рецепција:
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 година при сместување на дополнително легло – 14 € на ден на база All Inclusive.
 • Трет возрасен при сместување на дополнително легло – 18 € на ден на база All Inclusive.
 • Дете на возраст од 6 до 11.99 години при сместување на редовно легло – 15 € на ден на база All Inclusive.
 • Доплата за единечно сместување –10 €.
 • ЗВнатрешен обезбедуван паркинг со видео надзор со ограничен број места – 4 € за 24 часа.
 • Користење на наметка – 2.5 € за целиот престој, со депозит од 15 €.
 • Бебешко креветче - 2.5 € на ден.
 • Домашно милениче до 5 кг. - 5 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 26 јуни до 15 септември 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 884/519 400 или info@bansko-casakarina.com (од Пон. До Нед. 09: 00ч - 18: 00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Каза Карина - Банско

Каза Карина вече се състои от две сгради – едната част, която всички добре вече познавате, си остава с апартаменти, а новата изцяло се състои от хотелски стаи. За удобството и комфорта на нашите гости, двете сгради са обединени от топла връзка разположена между тях. Там се намира и новата ни просторна рецепция, която ще обслужва гостите и на двете сгради.
Апартаментен Комплекс "Каза Карина" е четири звезден луксозен разположен в подножието на Пирин планина,на около 100 метра от кабинковия лифт.

Бяхте ли в красивата Пирин планина? Насладихте ли се на богатата палитра от цветове, пролетни аромати и чудни звуци на пробуждаща се природа? Нима има по – добър начин да се отървем от натрупаната пролетна умора от една разходка сред природата, в съчетание с приятна обстановка, вкусна храна и СПА глезотийки, осигурени само за Вас от хотел Каза Карина – гр. Банско.

 

Хотелската част се състои от 54 луксозно обзаведени двойни стаи разположени на 4 етажа. В тях има възможност за настаняване по двама човека на редовни легла и на допълнителни легла до още двама. Във всяка стая леглата са тип френски, обзаведени са с порт манту, гардероб, тоалетка със стол и огледало, конвекторен радиатор, мини бар, телевизор, wi fi (платена услуга), настилката е мокет. Стаите разполагат с луксозно завършени бани с душ кабини с всички необходими аксесоари в тях. По голямата част от помещенията имат тераси с изглед към града и планината.
За децата имаме забавен детски кът, където да могат да играят, докато родителите им се наслаждават на спокойна си почивка. Следващата година за провеждането на семинари, конференции, обучения и други фирмени мероприятия ще бъде на разположение и конферентната зала с 100-120 места.

 

Комплексът разполага с различни по големина и разпределение апартаменти, разкриващи невероятни гледки към Рила и Пирин планина.
Апартхотел Каза Карина в град Банско разполага с общо 80 студиа, апартаменти с 1 и 2 спални.
Всеки един от тях е обзаведен с душ или вана, кабелна ТВ, кухня и много от тях са с балкон. Спа-центърът включва сауна, парна баня,турска баня, фитнес зала, отделни помещения за масаж и релаксиране и внушителен закрит плувен басейн.

 

Ресторант
Насладете се на незабравим престой в ресторанта на Casa Карина. Тук имате възможност да пробвате ястия от традиционна българска кухня. Всички ястия на жар могат да бъдат приготвяни, както от нашият майстор-готвач, така и от самите гости на хотела.

 

Спа центърът на апартхотел Каза Карина разполага с Финландска сауна, парна баня, леден кът, Турска баня, фитнес център, отделни помещения за масаж и релаксация, голям плувен басейн (температура30 градуса) с южно изложение.

Комплекс "Каза Карина"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Кралев двор
№5
Моб: +359 884/ 51 94 00
E-mail: [email protected]

Website: www.bansko-casakarina.com

ВИП Понудата е предоставена од - Комплекс "Каза Карина", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.06.2017 до 15.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE

ПОЈАДОК: 08:00 - 10:00 часот:
Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салама, маслинки, домати, краставици, кисело млеко, пресно млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед, масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, микс сокови, минерална вода.

РУЧЕК:12:30 – 14:00 часот:
3 вида салати, супа, готвени јадења со или без месо, плодови и овошје според сезона, домашни слатки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво, кафе, чаj, сокови микс, минерална вода.

ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА: 16:00 - 17:00 часот:
Мали слатки и соленки, овошје според сезоната, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво,кафе, чај, микс сокови, минерална вода.

ВЕЧЕРА: 19.00 - 21.30 часот:
Секоја вечер различни готвени јадења од различни интернационални кујни, 3 видови салати, скара, различни видови јадења со или без месо, ордевери, десeрти, плодови, леб, бугарски алкохол, наливно вино, наливно пиво, кафе, чај, сокови микс, минерална вода.

• 08.00– 22.00 ч. – кафе, чај, сокови микс, минерална вода – важи само на  територијата на основниот ресторан.
• 12.30 - 22.00 ч. – бугарски алкохол (2 вида ракија, водка, џин, вермут, рум, мента, мастика), наливно пиво, наливно вино – важи само на територијата на основниот ресторан;

На лица до 18 год. возраст не се служат алкохолни пијалоци.