Нова активна понуда од Хотел Орфеj****, Банско:

Еднодневен делничен или викенд пакет на база All inclusive во Хотел Орфеј****, Банско

Простанало време:
Цена: 1387ден.

Одмор во Банско Бугарија - Хотел Орфеj****, Банско

Промотивни пакети за СПА одмор во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1406 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за сместување до три лица (2 + 1) и вклучува:

 • Еднo ноќeвање во двојна економична просторија без балкон (еден двоен кревет или два единечни кревети и еден дополнителен кревет)
 • Слободно користење на СПА ЦЕНТАРОТ: * загреан базен на минерална вода * со џакузи и детски дел; * Парна бања * Финска сауна * Био сауна * Релаксирачка соба со загреани кревети и терапија со хималајска сол * Лакониум * Фитнес;
 • Забелешка: од недела до петок, СПА центарот работи од 16:00 до 20:00 часот
 • Базенот и џакузито може да се користат цел ден
 • 10% попуст на спа третмани во СПА центарот на хотелот
 • 20% попуст во рестораните на хотелот - главен ресторан и лоби бар
 • Wi-Fi на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг со видео надзор
 • Туристичко осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1659 денари (27€)
ВИП ваучерот е за сместување до три лица (2 + 1) и вклучува:

 • Еднo ноќeвање во двојна стандардна просторија со балкон (еден двоен кревет или два единечни кревети и еден дополнителен кревет)
 • Слободно користење на СПА ЦЕНТАРОТ: * загреан базен на минерална вода * со џакузи и детски дел; * Парна бања * Финска сауна * Био сауна * Релаксирачка соба со загреани кревети и терапија со хималајска сол * Лакониум * Фитнес;
 • Забелешка: од недела до петок, СПА центарот работи од 16:00 до 20:00 часот
 • Базенот и џакузито може да се користат цел ден
 • 10% попуст на спа третмани во СПА центарот на хотелот
 • 20% попуст во рестораните на хотелот - главен ресторан и лоби бар
 • Wi-Fi на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг со видео надзор
 • Туристичко осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1880 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за сместување до четири лица (2 + 2) и вклучува:

 • Еднo ноќeвање во двојна луксузна просторија со балкон (еден двоен кревет или два единечни кревети и еден дополнителен кревет)
 • Слободно користење на СПА ЦЕНТАРОТ: * загреан базен на минерална вода * со џакузи и детски дел; * Парна бања * Финска сауна * Био сауна * Релаксирачка соба со загреани кревети и терапија со хималајска сол * Лакониум * Фитнес;
 • Забелешка: од недела до петок, СПА центарот работи од 16:00 до 20:00 часот
 • Базенот и џакузито може да се користат цел ден
 • 10% попуст на спа третмани во СПА центарот на хотелот
 • 20% попуст во рестораните на хотелот - главен ресторан и лоби бар
 • Wi-Fi на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг со видео надзор
 • Туристичко осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2386 денари (39 €)
ВИП ваучерот е за сместување до четири лица (2 + 2) и вклучува:

 • Еднo ноќeвање во апартман (еден двоен кревет и два дополнителни кревети)
 • Слободно користење на СПА ЦЕНТАРОТ: * загреан базен на минерална вода * со џакузи и детски дел; * Парна бања * Финска сауна * Био сауна * Релаксирачка соба со загреани кревети и терапија со хималајска сол * Лакониум * Фитнес;
 • Забелешка: од недела до петок, СПА центарот работи од 16:00 до 20:00 часот
 • Базенот и џакузито може да се користат цел ден
 • 10% попуст на спа третмани во СПА центарот на хотелот
 • 20% попуст во рестораните на хотелот - главен ресторан и лоби бар
 • Wi-Fi на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг со видео надзор
 • Туристичко осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3776 денари (61 €)
ВИП ваучерот е за сместување до шест лица (4 + 2) и вклучува:

 • Еднo ноќeвање во луксузен апартман со џакузи (еден двоен кревет + три дополнителни кревети, еден двоен кревет и две единечни легла)
 • Слободно користење на СПА ЦЕНТАРОТ: * загреан базен на минерална вода * со џакузи и детски дел; * Парна бања * Финска сауна * Био сауна * Релаксирачка соба со загреани кревети и терапија со хималајска сол * Лакониум * Фитнес;
 • Забелешка: од недела до петок, СПА центарот работи од 16:00 до 20:00 часот
 • Базенот и џакузито може да се користат цел ден
 • 10% попуст на спа третмани во СПА центарот на хотелот
 • 20% попуст во рестораните на хотелот - главен ресторан и лоби бар
 • Wi-Fi на целата територија на хотелот
 • Градина со детско катче и детска соба
 • Бесплатен паркинг со видео надзор
 • Туристичко осигурување
 • ДДВ

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72
 • Валидност на ваучер за периодот: од 16 септември до 30 ноември 2017 година.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: rontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.09.2017 до 30.11.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.