Одмор во Банско - Хотел Орфеj****, Банско

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Цена: 1766 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Цена: 1893 ден.
Купете
Валидност 12.12.2018 - 31.01.2019
Цена на човек/ден 1766.44 - 1892.84 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 34 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба (2+1).
 • Дете од 4 до 8.99 години години  со двајца возрасни доплаќа 18 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Дете од 9 до 13.99 години со двајца возрасни доплаќа 21 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Трет возрасен и дете над 14 год. возраст на дополнително легло доплаќа 25 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: доплата од +75% од цената на пакетот..
 • Доплата за семејна соба (два редовни и две дополнителни кревети) -10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за стандарден апартман (два редовни и три дополнителни кревети) -12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72, и истата по купувањето на Ваучерите да ја потврдите на:
 • 1. На е-mail: reception@orphey.com испраќајќи ги Ваучерите во електронска форма, код на Ваучери, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • 2. На телефоните на рецепција +359 899/ 99 74 72 или +389 899/ 99 14 88 диктирајќи код на Ваучер, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • Валидност на ваучер за периодот:  од 12 декември 2018 год. до 31 јануари 2019 година.
 • Понудата не важи за новогодишните празници.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: frontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +359 899 99 14 88
Тел: +359 899 99 74 72

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Цена: 1766 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Орфеј****, Банско

Цена: 1893 ден.
Купете
Валидност 12.12.2018 - 31.01.2019
Цена на човек/ден 1766.44 - 1892.84 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 34 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба (2+1).
 • Дете од 4 до 8.99 години години  со двајца возрасни доплаќа 18 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Дете од 9 до 13.99 години со двајца возрасни доплаќа 21 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Трет возрасен и дете над 14 год. возраст на дополнително легло доплаќа 25 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: доплата од +75% од цената на пакетот..
 • Доплата за семејна соба (два редовни и две дополнителни кревети) -10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за стандарден апартман (два редовни и три дополнителни кревети) -12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72, и истата по купувањето на Ваучерите да ја потврдите на:
 • 1. На е-mail: reception@orphey.com испраќајќи ги Ваучерите во електронска форма, код на Ваучери, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • 2. На телефоните на рецепција +359 899/ 99 74 72 или +389 899/ 99 14 88 диктирајќи код на Ваучер, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • Валидност на ваучер за периодот:  од 12 декември 2018 год. до 31 јануари 2019 година.
 • Понудата не важи за новогодишните празници.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: frontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +359 899 99 14 88
Тел: +359 899 99 74 72

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Хотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1766 денари (29 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба (2 + 1)
 • Еден појадок
 • Еден ручек (пакет сува храна)
 • Една вечера (чаша вино или 0.50 гр. бг алкохол)
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Транспорт до жичарницата (по график)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1893 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Еднo ноќевањe за едeн човек, сместен во двокреветна стандардна соба (2 + 1)
 • Еден појадок
 • Еден ручек (пакет сува храна)
 • Една вечера (чаша вино или 0.50 гр. бг алкохол)
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР: парна бања; финска сауна; био сауна; сала за релаксација со топли лежалки и терапија со хималајска сол; лакониум и фитнес
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција; * Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
 • Транспорт до жичарницата (по график)
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг - до исцрпување на местата
 • Туристичко осигурување и ДДВ

* Базенот е загреан и периодично се полни со минерална вода
*Од недела до петок СПА центарот работи од 16.00 до 20.00 часот. Базенот и џакузито се користат секојдневно од 10:00 - 20:00 часот.
*Исхраната е A-la-cart (на мени) или на шведска маса во зависност од бројот на гостите во хотела за соодветниот период.

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Хотелот предлага дополнителна забава,  можете да прашате на рецепција во хотелот: јавање коњи и стрелаштво - во коњичка база во близина на Банско;  Пејнтбол; планински риболов и дегустација на свежо фатена планинска риба; планински излети во планина; излет до Бајкушевата Мура; Аквапарк или минерален базен во Добриниште; мал фудбал; пинг понг; велосипеди; билијард и електронски игри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 3.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни во двокреветна стандардна соба (2+1).
 • Дете од 4 до 8.99 години години  со двајца возрасни доплаќа 18 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Дете од 9 до 13.99 години со двајца возрасни доплаќа 21 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера (без алкохолен пијалок).
 • Трет возрасен и дете над 14 год. возраст на дополнително легло доплаќа 25 € за ноќевање со појадок, ручек и вечера.
 • Доплати за сместување во друг тип просторија:
 • Доплата за единечна соба: доплата од +75% од цената на пакетот..
 • Доплата за семејна соба (два редовни и две дополнителни кревети) -10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за стандарден апартман (два редовни и три дополнителни кревети) -12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (два редовни и до 4 дополнителни кревети) -18 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Хотелот обезбедува детско креветче со доплата - 1.5 € на ден.
 • При сместувањето на децата се презентира документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Секој сместен турист (и возрасни и деца) плаќа 0.50 € туристичка такса на ден на лице место на рецепцијата во хотелот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72, и истата по купувањето на Ваучерите да ја потврдите на:
 • 1. На е-mail: reception@orphey.com испраќајќи ги Ваучерите во електронска форма, код на Ваучери, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • 2. На телефоните на рецепција +359 899/ 99 74 72 или +389 899/ 99 14 88 диктирајќи код на Ваучер, на чие име е резервацијата, и доколку има дополнителни детали во однос на самата резервација.
 • Валидност на ваучер за периодот:  од 12 декември 2018 год. до 31 јануари 2019 година.
 • Понудата не важи за новогодишните празници.
 • Направена резервација по купен ваучер и неанулирана во писмена форма на е-mail: frontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за искористен ваучер
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +359 899 99 14 88
Тел: +359 899 99 74 72

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.12.2018 до 31.01.2019

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхраната на база ALL INCLUISVE LIGHT  вклучува: појадок ( 8:00-10:00 ), ручек ( 12:30-14:00 ) и вечера ( 19:00-21:00 ) на шведска маса со бугарски алкохол (наливно пиво, вино, ракија, џин, водка, мастика, мента), сокови микс од диспенсер; кафе и чај за време на оброците;  попладневен Brunch 16:00 - 17:00ч на Лоби бар - топлол пијалок и микс мали слатки и колачи

Исхраната е A-la-cart (по мени) или на шведска маса во зависност од бројот на гостите во хотелот за соодветниот период.