Декември на база All inclusive во Банско - Хотел Шато Вапцаров - Банско

Еднодневен пакет на база All inclusive Light + внатрешен базен во Хотел Шато Вапцаров

Почувствувајте ја магијата на најдоброто скијачко одморалиште во Бугарија!
Пространи соби, топол пречек, удобност и релаксација Ве чекаат во Хотел Шато Вапцаров! Ако уживате во скијањето, спа процедурите, доброто јадење или сакате прошетки во природата, тогаш хотел Шато Вапцаров е Вашето место!

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1485 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive Light - појадок, ручек и вечера со вклучени безалкохолни пијалоци и бугарски алкохолни пијалоци за време на оброците
 • Внатрешен базен
 • 10% попуст на сите СПА третмани
 • Фитнес
 • Ски-гардеробер
 • Транспорт до жичарницата во Банско
 • Пинг понг
 • Wi fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

*All inclusive Light - појадок, ручек и вечера со вклучени безалкохолни пијалоци и бугарски алкохолни пијалоци за време на оброците
*Алкохол се сервира само на лица над 18 годишна возраст по време на оброците по 12 часот на ручек до 21 часот вечерта. Ручекот не вклучува жестоки пијалолци, само бугарско наливно пиво, црвено и бело вино. Вечерата вклучува жестоки пијалолци.
*Хотелот го задржува правото да откаже да сервира алкохол на гости во нетрезна состојба и на бременни жени.

Сите стандардни соби се опремени со 2 стандардни кревети кои можат да бидат распоредени еден до друг или поодделно, во зависност од желбата на гостите. Сите двокреветни соби имаат можност за сместување на трет гостин на дополнително стандардно легло. Двоседот се растегнува и исто така може да служи за кревет. Стандардните соби се опремени со пространи бањи и нудат поглед кон планината.

СПА центар
Нашиот спа центар е опремен со голем внатрешен базен, џакузи, мермерна парна бања, сауна со поглед кон планината и зона за релаксација. За гостите кои сакаат да тренираат хотелот нуди и фитнес центар .

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања
 • Деца до 2.99 години се сместуваат бесплатно на база ноќевање
 • Дете од 3 до 12.99 години на дополнително легло  плаќа на лице место во хотелот 5 € на ден, без вклучена исхрана.
 • Дете од 13 до 17.99 години на дополнително легло  плаќа на лице место во хотелот 6 € на ден, без вклучена исхрана.
 • Трет возрасен (лице над 18 год.возраст) на дополнително легло  плаќа на лице место во хотелот 8 € на ден, без вклучена исхрана.
 • За сместување во фамилијарна просторија за две + две лица се доплаќа  21 € за едно ноќевање; 25  за две ноќевања и 50 € за 3 ноќевања.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 700 12 622
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700 12 622
 • Валидност на ваучер: од 01 до 21 декември 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Шато Вапцаров - Банско

град Банско, Р. Бугарија
ул. Солун 23
Тел: +359 700 12 622 / +359 
875 11 73 88

E-mail: info@chateauvaptzarov.com
Website: www.chateauvaptzarov.com

ВИП Понудата е предоставена од хотел Шато Вапцаров

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2018 до 21.12.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.