Нова Година во Банско - Хотел Свети Георги Ски и Спа

Тридневен пакет со појадок и вечера + Новогодишна вечера и користење на СПА услуги во Хотел St.George Ski & SPA Luxury ResortСвети Георги Ски и Спа е хотел со четири ѕвездички во Банско, се наоѓа на тивко и мирно место во квартал Глазне, само неколку минути пеш од почетната станица на Гондолата. Хотелот работи преку целата година.
Комбинирајќи елементи од првокласни удобности, квалитетна услуга и удобен достап блиску до почетната станица на кабината за Ски-лифт, Свети Георги Ски и Спа Хотел во Банско ќе ги задоволи и гостите со најпрефинет вкус.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 15800 денари (256 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања за еден човек во апартман со една спална, при сместени двајца возрасни
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Бранч на 01.01.2017
 • Празнична Новогодишна вечера ( DJ, фолклорна програма, илузионист, за децата -  Дедо Мраз со изненадувања)
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Финска сауна
 • Ароматична сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Интернет
 • Детска просторија
 • Фитнес
 • Туристичка такса

Четириѕвездниот  Хотел во Банско располага со пријатен и елегантен ресторан, со соодветна и  разновидна кујна. Овде секој гостин може да ужива во прекрасни  јадења и беспрекорна услуга во комфорна  атмосфера. На располагање во хотелот е простран лоби бар со камин, погоден за релаксација со омилен пијалок, средби со пријатели или деловни партнери.

Спа центарот на Хотел Свети Георги импресионира со својата хармонична атмосфера, просторност и дизајн. На располагање на неговите посетители на површина од над 1000 кв.м. се арома сауна, класична парна бања, турска парна бања, загреан затворен базен со дел за деца, чиј стаклен покрив се отвора во текот на летото, фитнес сала, салон за аеробик и јога, салони за масажа, џакузи, када на Клеопатра, арома терапии , терапии со лековита кал, салон за убавина.
Сите 69 спа третмани и процедури во центарот се изведуваат од страна на искусни професионалци во соодветната област.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат и хранат бесплатно. За децата до оваа возраст не е предвидена Новогодишна вечера и столче во ресторанот. Доколку сакате - можете да доплатите за вечерата - 20 €.
 • Деца од 6 - 12,99 години плаќаат 130 € на база на пакетот.
 • Трет возрасен доплаќа 240 € на база на пакетот..
 • Минимално сместување во апартман со 1 спална  - две лица, кои плаќаат целосен износ. Максимално сместување во апартман со 1 спална  - 2 + 2.
 • На 01.01.2017 год. ќе има новогодишен појадок -бранч – од 11:00ч. – 14:00ч.
 • За секое наредно ноќевање се доплаќа 33 € за едно лице за ноќевање со појадок.
 • Доплата за сместување на дете на дополнително легло - 5 €.
 • Доплата за сместување на возрасен на дополнително легло - 25 €.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2016 год. до 03 януари 2017 година. 
 • Пред купување на ваучерот потребно е да се обратите за информации за можност за сместување на тел: +359 885/80 59 14, +359 885/55 59 82 од 09:00 до 21:00 часот и прелиминарна хотелска резервација на e-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Георги Ски и Спа

Гр.Банско, Р. Бугарија
Кв.Глазне
Ул. Асаница №12
Резерации: + 359 ******, +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.stgeorgespabansko.com
Facebook: St.George - Bansko

ВИП Понудата е предоставена од нашиот  партнер - "Свети Георги" Ски и Спа - Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 03.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.