Нова активна понуда од Хотел Бреза:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во хотел Бреза***, Боровец

Простанало време:
Цена: 1422ден.

Нова Година во Боровец, Бугарија - Хотел Бреза

Тридневен пакет со појадок и вечерa + Новогодишна празнична вечера во Хотел Бреза***, БоровецХотел "Бреза" е стилски триѕвезден хотел, кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и жичарницата-гондола на Боровец. Различен и модерен, за многуте  свои гости тој е омилен приградски дом во подножјето на планината.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 94804 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Две вечери во ресторанот на хотелот
 • Една празнична Новогодишна вечера
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Мени за Нова Година

 • Празнична салата "Боровец" / домат, краставица, печена пиперка, плочка сирење кат'к, Снежанка, ќополу, лозови сармичка, маслинки, магдонос, лута пиперка /
 • Ордевери - микс  / филе Елена, суџук, луканка, пастрма, домашно сирење /
 • Топол ордевер - Пилешко филе со корнфлекс, похуван телешко јазик, похувани зденки
 • Главно јадење - "Новогодишен Каприз" / свинско бон-филе со шумски печурки и печен сос врз домашно пире од компири /
 • Десерт: Новогодишна домашна торта и баклавички
 • Сезонски плодови и овошје
 • Баница
 • Домашни багети
 • Јаткасти плодови - микс
 • Ракија - 0.050 мл.
 • Сок - 0.250 мл.
 • Минерална вода - 0.330 мл.
 • Шампањ

Изненадување за најмалите  гости !!! За вашето расположение во текот на целата вечер ќе се грижи - DJ, оркестар - Ресторан Балкан и Традиционална програма со специјално учество на автентичен фолклорен ансамбл кон читалиштето од село Радуил.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 тројнан соба, како и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар. Дел од собите на вториот кат имаат прекрасни сончеви тераси.
Хотелот нуди пространи соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет од 80 места, лоби бар, огромна сончева тераса со скара, сауна и детско катче.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитетната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 до 12 години на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Возрасен на дополнително легло плаќа на рецепција 75% од редовната цена.
 • Доплата за ноќевање со појадок и вечера - 35 € на човек.
 • Доплата за сместување во апартман - 15 € за просторија.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува neвалиден и не може да се користи за друг период.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 27 декември 2016 год. до 05 јануари 2017 година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 560 (08: 00-17: 00 часот).
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа. 
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бреза

Хотел "Бреза"
К.к.Боровец, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.borovetz-resort.com/hotel-breza

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бреза", к.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.12.2016 до 05.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.