Нова активна понуда од Хотел Бреза:

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во хотел Бреза***, Боровец

Простанало време:
Цена: 1201ден.

Велигден во Боровец - Хотел Бреза

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Бреза***, БоровецХотел "Бреза" е стилски триѕвезден хотел, кој се наоѓа помеѓу двете детски писти и жичарницата-гондола на Боровец. Различен и модерен, за многуте  свои гости тој е омилен приградски дом во подножјето на планината.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3128 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Wi-Fi во собите и општите простории
 • Користење на сауна и парна бања
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4392 денари (71 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Wi-Fi во собите и општите простории
 • Користење на сауна и парна бања
 • Туристичка такса и ДДВ

​ДОПЛАТА ЗА ПРАЗНИЧЕН ВЕЛИГДЕНДСКИ РУЧЕК на 08.04.2018 год. возрастен – 15 €; дете 3-12,99 год.– 7.5 €

Мени:

 • Велигденска салата – микс од зелени салати, репички, зелен кромид, јајце, маслинки, дресинг
 • Микс мезеод сушени колбаси (филе „Елена“, суџук, чајна, сирење, кашкавал)
 • Јагнешко печено со дроб сарма и динстани компири
 • Домашно приготвен милиброд со крем и суво грозје
 • Велигденски јаца
 • Домашно изпечен багет
 • Чаша бело, црвено вино или розе 0,300 мл или 50 гр. ракија по избор од „Шато Копса“
 • 1 безалкохолен пијалок 0,250 мл
 • 1 минерална вода 0,500 мл
 • Изненадување за најмалите гости

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 тројнан соба, како и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар. Дел од собите на вториот кат имаат прекрасни сончеви тераси.
Хотелот нуди пространи соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет од 80 места, лоби бар, огромна сончева тераса со скара, сауна и детско катче.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитетната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2.99 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12.99 години на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Доплата за домашно милениче - 7.5 € на ден.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува neвалиден и не може да се користи за друг период.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 05 до 08 април година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 568 (08: 00-17: 00 часот).
 • Ваучерите треба да се издиктираат на истиот телефон до 24 часа. 
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бреза

Хотел "Бреза"
К.к.Боровец, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: www.borovetz-resort.com/hotel-breza

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бреза", к.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.04.2018 до 08.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.