Велигден во Боровец, Бугарија - Викенд населба МАЛИНА

Еднодневен пакет за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Еднодневен пакет за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Изберете пакет

Еднодневен пакет во стандардна вила за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Цена: 4076 ден.
Купете

Еднодневен пакет во луксузна вила за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Цена: 4392 ден.
Купете
Валидност 04.04.2018 - 08.04.2018
Цена на човек/ден 815.28 - 878.48 ден.ден/ човек
Местоположба Боровец
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Доплата за следниве услуги:
 • Доплата во ресторан Јагода (на човек на ден):
 • Појадок: возрастен- 5 €; дете 3-12,99 – 2.5 .
 • Вечера:возрастен- 10 €; дете 3-12,99 – 5 €.
 • Доплата за сместување на дополнителен кревет во комплекс Малина - 7.5. € на ден (деца 3-12,99 – бесплатно).
 • Доплата за домашно милениче - 7.5. € на ден.
 • Задолжително се испечатува на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • Доколку не претставите ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот за резервации по телефон: +359 7503 23 43
 • Валидност на ваучер: од 05 до 08 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 750/ 32 343 (08:00-17:00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Викенд населба Малина
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 750/ 32 343; +359 878 551 579
Е-mail: [email protected]
Website:www.borovetz-resort.com/vilno-malina

ВИП Понудатае предоставена од Викенд населба Малина, Боровец

Еднодневен пакет за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Изберете пакет

Еднодневен пакет во стандардна вила за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Цена: 4076 ден.
Купете

Еднодневен пакет во луксузна вила за до пет лица во викенд населба Малина, Боровец

Цена: 4392 ден.
Купете
Валидност 04.04.2018 - 08.04.2018
Цена на човек/ден 815.28 - 878.48 ден.ден/ човек
Местоположба Боровец
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Доплата за следниве услуги:
 • Доплата во ресторан Јагода (на човек на ден):
 • Појадок: возрастен- 5 €; дете 3-12,99 – 2.5 .
 • Вечера:возрастен- 10 €; дете 3-12,99 – 5 €.
 • Доплата за сместување на дополнителен кревет во комплекс Малина - 7.5. € на ден (деца 3-12,99 – бесплатно).
 • Доплата за домашно милениче - 7.5. € на ден.
 • Задолжително се испечатува на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • Доколку не претставите ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот за резервации по телефон: +359 7503 23 43
 • Валидност на ваучер: од 05 до 08 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 750/ 32 343 (08:00-17:00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Викенд населба Малина
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 750/ 32 343; +359 878 551 579
Е-mail: [email protected]
Website:www.borovetz-resort.com/vilno-malina

ВИП Понудатае предоставена од Викенд населба Малина, Боровец

Викенд  населбата  Малина е лоциранa непосредно до викенд населба Јагода меѓу убава, вековна борова шума, на тивко и мирно место на  крајот на одморалиштето Боровец.
Населбата располага со 28 пријатна дрвени двокатни куќички, полски тип, во кои можат да се сместат до 6 луѓе. Секоја куќа има две одделни спални соби, што ја прави Малина омилена место за одмор на поголеми семејства и групи пријатели.
Центарот на одморалиштето е на околу 2км. или 30 мин пеш.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА: VIP цена: 4076 денари (65 €)
ВИП ваучерот е за до пет лица и вклучува:

 • Ноќевање во стандардна вила "Малина"(максимално сместување до пет лица)
 • Бесплатно: Wi-Fi во вилата
 • Паркинг
 • Детско катче, игралиште за кошарка, одбојка, мал фудбал, пинг понг, велосипеди за изнајмување
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ЛУКСУЗНА ВИЛА: VIP цена: 4392 денари (71 €)
ВИП ваучерот е за до 
пет лица и вклучува:

 • Ноќевање во луксузна вила "Малина"(максимално сместување до пет лица)
 • Бесплатно: Wi-Fi во вилата 
 • Паркинг
 • Детско катче, игралиште за кошарка, одбојка, мал фудбал, пинг понг, велосипеди за изнајмување
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

​ДОПЛАТА ЗА ПРАЗНИЧЕН ВЕЛИГДЕНДСКИ РУЧЕК на 08.04.2018 год. возрастен – 15 €; дете 3-12,99 год.– 7.5 €

Мени:

 • Велигденска салата – микс од зелени салати, репички, зелен кромид, јајце, маслинки, дресинг
 • Микс мезеод сушени колбаси (филе „Елена“, суџук, чајна, сирење, кашкавал)
 • Јагнешко печено со дроб сарма и динстани компири
 • Домашно приготвен милиброд со крем и суво грозје
 • Велигденски јаца
 • Домашно изпечен багет
 • Чаша бело, црвено вино или розе 0,300 мл или 50 гр. ракија по избор од „Шато Копса“
 • 1 безалкохолен пијалок 0,250 мл
 • 1 минерална вода 0,500 мл
 • Изненадување за најмалите гости

Сите вили се двокатни и располагаат со:
2 самостојни спални со 1 двоен и 2 единечни кревети на вториот кат;
дневна соба со телевизор, гардероба, седење со софа кревет и 1 дополнителен кревет;
кујна со маса со 6 столици, шпорет, фрижидер и кујнски површина со мијалник, декориран со сите потребни садови и прибор; бања со бања и туш-кабина; тераса со масичка и клупа.

Гостите на вилата населба Малина се добредојдени во ресторан Јагода со капацитет 90 места. Ресторанот се наоѓа на помалку од 100 м. од рецепцијата и нуди одлична кујна и квалитетни пијалоци.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е валидна при минимум две ноќевања.
 • Доплата за следниве услуги:
 • Доплата во ресторан Јагода (на човек на ден):
 • Појадок: возрастен- 5 €; дете 3-12,99 – 2.5 .
 • Вечера:возрастен- 10 €; дете 3-12,99 – 5 €.
 • Доплата за сместување на дополнителен кревет во комплекс Малина - 7.5. € на ден (деца 3-12,99 – бесплатно).
 • Доплата за домашно милениче - 7.5. € на ден.
 • Задолжително се испечатува на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • Доколку не претставите ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е онаа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се издиктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува невалиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот за резервации по телефон: +359 7503 23 43
 • Валидност на ваучер: од 05 до 08 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 750/ 32 343 (08:00-17:00 ч.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба МАЛИНА

Викенд населба Малина
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 750/ 32 343; +359 878 551 579
Е-mail: [email protected]
Website:www.borovetz-resort.com/vilno-malina

ВИП Понудатае предоставена од Викенд населба Малина, Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.04.2018 до 08.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.