Нова активна понуда од Викенд населба ЈАГОДА:

Новогодишни пакети за тројца или четворица во викенд населба Јагода, Боровец - Бугарија

Простанало време:
Цена: 26860ден.

Мај во Боровец, Бугарија - Викенд населба ЈАГОДА

Пакети за тројца или четворица во викенд населба Јагода, Боровец - БугаријаСо сончевите  ливади и величествените  борови шуми, Викенд  населбата "Јагода" е особено погодна за семеен одмор. Населбата е лоцирана на околу 2км. или 30 минути пешачење од центарот на Боровец и е претпочитано место за одмор и на друштва и пријатели кои уживаат во романтичното спокојство,притоа  без да го пропуштат и ноќниот живот во одморалиштето.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА: VIP цена: 2812 денари (45 €)
ВИП ваучерот е за максимум четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во стандардна вила "Јагода"
 • (максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, нал фудбал
 • Пијалок за Добредојде
 • Чаша бело или црвено вино / сок за децата во ресторан Балкан
 • Дегустациja на Вино во Ресторан Балкан на 5,6 и 7 Мај
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТАНДАРДНА ВИЛА СО САУНА: VIP цена: 3128 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за максимум четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во стандардна вила со сауна "Јагода"
 • (максимално сместување до четири лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, мал фудбал
 • Пијалок за Добредојде
 • Чаша бело или црвено вино / сок за децата во ресторан Балкан
 • Дегустациja на Вино во Ресторан Балкан на 5,6 и 7 Мај
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ЛУКСУЗНА ВИЛА: VIP цена: 3444 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за максимум три лица и вклучува:

 • Ноќевање во луксузна вила "Јагода"
 • (максимално сместување до три лица)
 • Велоаргометaр, детскo катче, игралиште за одбојка, кошарка, мал фудбал
 • Пијалок за Добредојде
 • Чаша бело или црвено вино / сок за децата во ресторан Балкан
 • Дегустациja на Вино во Ресторан Балкан на 5,6 и 7 Мај
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ДОПЛАТА ЗА ПРАЗНИЧЕН РУЧЕК НА ЃУРЃОВДЕН (06.05.2017) ВО РЕСТОРАНТ БАЛКАН

возрасен – 15 €; дете 4-13,99 –  7.5 €.
Празнично Мени:
•  Зелена салата со краставици, репички, зелено кромидче, јајце;
•  Јагне по ѓурѓовденски со дроб сарма;
•  
Десерт: домашно кисело млеко со слатко од горски плодови или мед и ореви;
•  Чаша бело или црвено вино или 50 гр. Ракија по избор;
•  1 безалкохолен пијалок по избор;

Ручекот се нарачува при правење на резервацијата за и се плаќа на Рецепција;

Викенд населба "Јагода" брои 40 дрвени вили - фински тип: 5 луксузни вили, 10 со сопствена сауна и 25 без сауна. Сместувањето е за максимално 4 луѓе (може да се стави дополнителен кревет  или бебешко креветче).
Населбата  располага со ресторан, каде можете да уживате во вкусни јадења, богата гама од пијалоци и пријатна атмосфера.
Сите вили во населба "Јагода" се тип студио и располагаат со:
дневна со 1 двоен кревет или 2 кревети, дневен престој, гаредеробер, телевизор со сателитска телевизија;
мала спална соба со два кревети распоредени еден над  друг, удобни се и за возрасни;
кујна со шпорет, фрижидер и мијалник, опремен и со основните садови, чинии, чаши и прибор; бања со туш и тоалет;
10 од вилите имаат самостојна сауна; тераса со масичка и клупа.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Бесплатно: игралиште за одбојка, кошарка, мал фудбал
 • Со доплата: пинг понг, сауна.
 • Доплата за:
 • Појадок - 4 €; деца 4-13,99 год. - 2 €
 • Вечера - 10 €; деца 4-13,99 год. - 5 €.
 • Домашно милениче - 7,5 € / вечер.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот има право да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направена резервација, бројот на ваучерот автоматски станува валиден и не може да се користи за друг период.
 • За дополнителни прашања во врска со сместувањето може да контактирате со одделот резервации по телефон: +359 7503 23 43.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 31 мај 2017  година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 7503/ 23 43 (08: 00-17: 00 часот).
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба ЈАГОДА

Викенд населба "Јагода"
К.к. Боровец, Р. Бугарија

Рецепција: +359 ******; +359 ******
Е-mail: [email protected]
Website: 
borovetz-resort.com/vilno-iagoda

ВИП Понудата е предоставена од Викенд населба "Јагода", Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.04.2017 до 31.05.2017

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.