All inclusive во Родопите, Бугарија - Хотел Снежанка, Пампорово

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Хотел Снежанка, Пампорово - БугаријаХотел Снежанка е лоциран во центарот на еден од најпознатите бугарски скијачки одморалишта - Пампорово и открива прекрасен поглед кон величествените Родопи.
Хотел Снежанка е сместен  во центарот на одморалиштето и нуди прекрасни услови за активен одмор и практикување на зимски спортови.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

*Понудата важи за резервации направени до 16 јуни!

Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 29 апартмани. Собите се со поглед на планина или кон внатрешниот двор, модерно опремени, со тераси, кабловска телевизија, телефон и фрижидер. Дел од становите располагаат со  посебен дневен претсој со кујна и трпезарија, а 5 од нив се со камин.
Секое утро во ресторанот на хотелот ќе имате можност да појадувате со типични родопски специјалитети - марудници, родопски пити и др.
За дополнителен комфор и задоволство  на гостите се нудат: Wi-Fi во зоната на рецепцијата и лоби барот, рум-сервис, перење, пеглање, бесплатен паркинг и разни екскурзии.
Ресторанот на хотел Снежанка е простран, располага со 250 места и е соодветно место за различни настани. Класичен ентериер, богато мени, одбрани вина и љубезна услуга се само дел од придобивките кои ќе ве натераат да не претпочитате за Вашата бизнис средба, приватна забава, матурска вечер, бал или свадба и др.
Ако сакате да пробате типични родопски специјалитети во пријатна атмосфера – тогаш вистинското место е таверната на хотел Снежанка. Таверната е со автентичен ентериер и располага со 80 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • За дете од 6 до 11.99 годишна возраст на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа 8 € на ден на база All inclusive.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен се плаќа плаќа 17 € на ден на база All inclusive.
 • За сместување во апартман се купуваат два Ваучери + се доплаќа 18 € на ден за просторија.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 10 септември 2017 година.
 • Понудата важи за резервации направени до 16 јуни!
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 2 878 01 01; +359 885 83 84 10.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Снежанка, Пампорово

Одморалиште Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Teл: +359 ******
Е-mail: [email protected]
E-mail: [email protected]
Website: www.ehotels-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Снежанка, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2017 до 10.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive:

 • Појадок – 7:30 до 10:00 ч. – шведска маса во основниот ресторан на хотелот со вклучени топли пијалоци
 • Ручек – 12:30 до 14:00 ч. – шведска маса во основниот ресторан на хотелот со вклучени пијалоци – кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарско вино бело/црвено и пиво
 • Ручекот може да биде и под форма на „сув пакет“ при нарачка на рецепција еден ден претходно
 • Попладневна ужина – 16:00 до 17:00 ч. – во основниот ресторан – пици, сендвичи, мали слатки,кроасани и кекс
 • Вечера – 19:00 до 21:30 ч. – шведска маса во основниот ресторан на хотелот - кафе и чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода и бугарски алкохолни пијалоци, вино, бира
 • Пијалоци – 14:00 до 22:00 ч. – во основниот ресторан на хотелот – кафе, чај, безалкохолни пијалоци, минерална вода, бугарски алкохолни пијалоци, вино бело/црвено и пиво;

*Вечерите се на шведска маса  при повеќе од 20 гости.