Летување на Црно море во Китен - Хотел Средец - Китен

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Средец, КитенХотел "Средец" е масивна зграда на 3 спрата- располага со соби со 2, 3 и 4 кревети. Секоја соба е со бања и телевизор. Вкупен капацитет на базата е 150 места. Јужната плажа на градот Китен е во непосредна близина на хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1864 денари (30 €) - 50% = 932 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Туристичкото гратче Китен се наоѓа во југоисточниот дел на Република Бугарија, на Црноморското крајбрежје, на 55 километри југоисточно од обласниот центар Бургас, 5 километри јужно од општинскиот центар Приморско и 12 километри северозападно од центарот на соседната општина Царево. Расположен е северно од устието на реката Караагач / Китенска река, а дел од него - на малиот полуостров Урдовиза.

Бреговите на полуостровот се стрмни и високи 10-15 метри. Долг е околу 120 и широк од 60 до 80 метри. Матката, која го поврзува со копното, е сосема тесна - не повеќе од 40 метри Сега голем дел од населбата е сместена и надвор полуостровот. Областа на населеното место е 1450 дка, а на земјата му - 17 100 дка. Историјата на населбата е многу древна. Непосредно до денешното град Китен може да се видат остатоци од тврдината Урдовиза. Името Урдовиза доаѓа од далечната бронзена епоха во античка Тракија.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно  на дополнително легло.
 • Деца од 3 до 8 годишна возраст возрасен плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 23 јули 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/ 316 575
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Средец - Китен

Хотел "Средец"
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. Странџа №26

Тел: +359 ******
Е-mail: nikinb17@abv.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Средец, гр.Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.06.2018 до 23.07.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.