Летен одмор на Црно море во Приморско - Хотел Дара - Приморско

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Дара***, ПриморскоХотел Дара е со категорија од три ѕвездички и се наоѓа во туристичкиот град Приморско. Хотелот е лоциран на 150 метри од северната и јужната плажа на градот. Хотелот располага со 2 корпуси, отворен базен, паб, паркинг, надворешен бар, ресторан, рум-сервис, интернет, услуги, паркинг, перална, пеглање, велосипеди, џакузи, базен за деца. Хотелот поседува три двокреветни соби, четиринаесет трокреветни соби, пет студиа и пет апартмани. Собите се модерно опремени, опремени со клима уред, телевизор, кабловска телевизија, фен, телефон, мини бар.
Предлагаме богата гама од традиционални бугaрски јадења, специјалитети, колекција од вина, мирна и пријатна атмосфера, пријатна надворешна градина.
Овде вашите претстави за незаборавен одмор ќе се претворат во реалност.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 695 денари (11 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при минимум сместени четири лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман 
 • Еден појадок
 • Базен со детска секција
 • Чадор и лежалки
 • Интернет
 • Паркинг

Град Приморско се наоѓа на 55 км. јужно од град Бургас, лоциран е на мал полуостров на брегот на Црното Море, во подножјето на Странџа Планина. Областа е еколошки чиста, без никакво индустриско загадување. Во градот секоја година се одржува меѓународен фестивал на народното творештво. Градот со својата уникатна комбинација на шума и морето е посакувана дестинација за летен одмор. Интересни природни знаменитости во регионот се резерватите Ропотамо и Аркутино, Веселите скали, карпестата формација Лавската глава. На 5 километри од Приморско се наоѓа древното тракиско светилиште-опсерваторија Беглик таш, како и песочните дини Перла. Сите тие се заштитени и светски познати и се најпосакувана дестинација за љубителите на природните убавини.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при минимум сместени четири лица.
 •  
 • Валидност на ваучер: од 03 јули дп 31 август 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 886/08 61 78 и +359 888/61 72 66.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Дара - Приморско

Хотел Дара***
Град Приморско, R. Bugarija 
Ул. Опoлченска №9
Моб: +359 ******; +359 ******
Tел: +359 ******
E-mail: hoteldara@abv.bg

ВИП Понуда за одмор на Црно море 2017 од - Хотел Дара***, Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.07.2017 до 31.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.