All Inclusive летување на Црно море во Сончев брег - Викториja Груп

Еднодневен пакет на база All inclusive за целата летна сезона во Чајка Ризорт ****, Сончев брегХотелскиот комплекс ги вклучува хотел Чајка Биич, Аркадија и Метропол.
Четириѕвездниот хотел Чајка Ризорт
се наоѓа во најголемиото бугарско црноморско одморалиште - Сончев Брег. Самиот хотел е лоциран на првата линија на Црно море, на морскиот брег до шеталиштето. Тој импресионира со изведбата како на ентериерот, така и на надворешноста.
Овде ќе најдете различни услуги и можности за релаксација, базени и забава.

*Чаjка Ризорт / Метропол нeма слободни двокреветни соби со балкон и двокреветни соби без балкон за периодот од 20.07 до  27.07 вклучително, а за Двокреветна соба Метропол нема слободни места за периодот од 4 до 11 август

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1833 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 15 мај до 10 јуни и од 11 септември до 30 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба во Метропол без балкон
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2654 денари (43 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба во Метропол без балкон
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2923 денари (47 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август

 • Ноќевање во двокреветна соба во Метропол без балкон
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базени (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3192 денари (52 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 12 јули до 22 август

 • Ноќевање во двокреветна соба во Метропол без балкон
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и шезлонгите на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2117 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот 15 мај до 10 јуни и на 11 септември до 30 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба во Чајка / Аркадија со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3002 денари (49 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба во Чајка / Аркадија со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3271 денар (53 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август

 • Ноќевање во двокреветна соба во Чајка / Аркадија со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3539 денари (57 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 12 јули до 22 август

 • Ноќевање во двокреветна соба во Галеб / Аркадија со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

Хотел Чајка Ризорт, Сончев Брег има сместувачката база од 900 места.
Хотелот е лоциран на самиот морски брег. 2 ВИП апартмани, 14 пространи апартмани, 100 студиа, погодни за семееен одмор, 299 двокреветни соби, 8 еднокреветни соби.
Сите соби имаат телефон, сателитска ТВ, минибар, бања со када, фен, клима уред. Сите соби се со балкон, а повеќето - со поглед кон морето.

Престижниот Ресторан Антик (280 места) ќе Ве фасцинира со перфектна услуга и најдобри јадења од Европската и локална кујна.
Пицаерија Замокот е задоволство за посетителите, особено терасата на покривот, со прекрасниот поглед кон морето.
Ирскиот паб Фрегата нуди типична ирска весела и пријателска атмосфера. Богатата природа и зелената градина обезбедува свежина во топлите летни денови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек при сместени двајца возрасни.
 • Максимално сместување во двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца.
 • Деца од 0 до 1,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 2 до 11.99 години сместено на дополнително легло - бесплатно.
 • Второ дете од 2 до 11.99 години на дополнително легло се сместува бесплатно. За сите семејства со две деца до 11.99 год. возраст се плаќа само за возрасните.
 • Возрасен на дополнително легло користи 20% попуст од основната цена.
 • Две деца со еден возрасен - секое дете плаќа 50% од цената за возрасен.
 • All inclusive програмата започнува со вечера во денот на пристигнување и завршува со ручек во денот на напуштањето.
 • Цена на паркинг - 6 € на ден /ограничен број места.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Рокови за анулирање на резервации:
 • од 15.05 до 10.06 и од 11.09 до 30.09 - 3 дена.
 • од 11.06 до 25.06 и од 31.08 до 10.09 - 5 дена.
 • од 26.06 до 11.07 и од 23.08 до 30.08 - 7 дена.
 • од 12.07 до 22.08 - 10 дена.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон:  +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.) и  +359 554/28 530.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.), или - +359 554/28 530.
 • Валидност на ваучер: од 23 мај до 30 септември 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викториja Груп

К.к. Сончев брег, Р. Бугарија
Тел: ****** 
E-mail: chaika.reservations@vghotel.net
Website: www.chaikaresort-bg.net

ВИП Понудата за Црно море 2017 е предоставена од Хотел Чајка Ризорт, Сончев брег.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.05.2017 до 30.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE

РЕСТОРАНТ ЧАЈКА

Појадок – 07.30 – 10.00

Бифе  –  Стандардно бифе; топли и студени јадења, плодови, десерти, сокови и топли пијалоци.

Ручек –  12.30 – 14.30

Бифе – Стандардно бифе; топли и студени јадења, десерти, плодови, сладолед, сокови и нискоалкохолни пијалоци.

Вечера – 18.00 21.00

Бифе – Стандардно бифе; топли и студени јадења, десерти, плодови, сладолед, безалкохолни и нискоалкохолни пијалоци.

УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ

ЛОБИ БАР МЕТРОПОЛ – 10.00 – 23.00

Бифе од мали ужинки и слатки.(15:00-17:30)

Бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и топли пијалоци.

БАР БАЗЕН АРКАДИЈА – 10.00 – 18.00

Бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и топли пијалоци.

ИРСКИ БАР – 10.00 – 23.00

Бифе од мали ужинки и слатки.(15:00-17:30) Бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и топли пијалоци.

Последна нарачка пред  22.45 !!!

БАЗЕН

Чадори и лежалки – бесплатни за гостите на хотелот.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ СО ДОПЛАТА

СЕФ

Се плаќа на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достапна при резервација на сеф за целиот престој.

ПАРКИНГ

Се плаќа на лице место – 6 € на ден. Местата се ограничени.

Други: Телефон,  СПА процедури, сауна, џакузи, масажи, турска бања, арома-терапија, фризер, маникир, интернет, такси, rent-a-car, доктор, перење и хемиско чистене, биллјард, WIFI – во собите, водни атракции на плажата. 

ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЕБА ДА НОСАТ ГРИВНИ!!!

ВРАЌАЊЕ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!  ПРИ ЗАГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.