Нова активна понуда од Хотел Огњаново СПА:

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Огњаново СПА ***, Огњаново

Простанало време:
Цена: 2022ден.

Нова година 2018 во Огњаново, Бугарија - Хотел Огњаново СПА

Четиридневен или петдневен пакет со појадок + празнична новогодишна вечера и СПА во хотел Огњаново СПА ***, ОгњановоХотел Огњаново СПА е лоциран на живописното и познато по лековитите минерални извори село Огњаново.

Целосниот концепт на хотелот е подреден на идејата за хармонија со природата, со намера комплексот да биде идеално место како за релаксирачко и романтично бекство од секојдневието, така и за семејни одмори.

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15958 денари (259 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18486 денари (300 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна стандардна соба
 • Пет појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16590 денари (269 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба делукс
 • Четири појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 19118 денари (310 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба делукс
 • Пет појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 42660 денари (692 €)
ВИП ваучерот е за ТРИ лица и вклучува:

 • Четири ноќевања во јуниор апартман
 • Четири појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 47716 денари (775 €)
ВИП ваучерот е за ТРИ лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во јуниор апартман
 • Пет појадоци
 • Новогодишна вечера / петстепено мени + пијалоци и шампањ /, огномет, музичка програма
 • Појадок на 1 јануари 2018 година
 • Слободно користење на: внатрешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со вградени млазници со минерална вода
 • Сауна, парна бања, кнајп патека, зона за релаксација
 • Безжичен интернет
 • Паркинг, 9% ДДВ, туристичка такса и осигурување

Хотелот располага со 12 двокреветни соби Делукс, 4 двокреветни соби стандард и 4 апартмани. Сите елегантни простории  за сместување во хотелот располагаат со LCD телевизор со кабелски канали, мини бар и купатило со козметика и фен. Секоја соба е со клима уред и балкон .

Ресторанот е со пријатна атмосфера и пространа градина, добра услуга и нуди на своите гости бугарска и интернационална кујна.

Од панорамскиот бар со чаша ароматично кафе, може да уживате во неповторлива глетка кон Пирин, Родопите и река Канина.

Во хотелот може да организирате забави, годишнини, родендени, семејни прослави, пријателски средби како и професионални собири - конференции, семинари, обуки и школи. Хотел Огњаново Спа нуди конференциска сала, бесплатен Wi-Fi на територијата на комплексот, спокојна и продуктивна средина.

Огњаново е едно од најпознатите балнеолошките центри во Бугарија. Огњановските минарални бањи се состојат од 24 термоминерални извори со вкупен дебит од 102 литри во секунда. Просечната температура на водата е 39-40 степени Целзиусови. Анализата на водата ја дефинира како хипертермална и слабоминерализирана.

Минералните води лекуваат болести на мускуло - моторниот систем, срцеви заболувања и болести на крвните садови, нарушувања на ендокриниот систем, дигестивниот и респираторниот систем, метаболизмот и различни гинеколошки и нервни проблеми.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при сместени две лица во двојна соба, или за три лица во апартман.
 • Прво дете до 5.99 години на дополнително легло се сместува бесплатно, без вклучена вечера и новогодишен пакет. Цена за детски пакет - 18 €.
 • Второ дете до 12 год. возраст сместено на дополнително легло доплаќа 50% на база на пакетот.
 • За лица над 12 години се доплаќа 80% на база на пакетот.
 • За единечно сместување се доплаќа 80% на база на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Безплатни анулации на резервација - до 30 дена до датата на сместување!
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 887/61 86 18.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Огњаново СПА

Хотел ОГЊАНОВО СПА
с. Огњаново, обл. Благоевград - Р. Бугарија
Тел.: +******
e-mail: ognyanovospa@abv.bg
Website:www.ognyanovospa.com

ВИП Понудата е предоставена од хотел Огњаново СПА

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.