Нова активна понуда од Комплекс Forest Nook:

Пакети за сместување во самостојна Вила во Комплекс Forest Nook, Пампорово - Бугарија

Простанало време:
Цена: 9733ден.

All inclusive за двајца во Пампорово - Комплекс Forest Nook

Пакети за двајца на база All inclusive light + СПА во Комплекс Forest Nook, ПампоровоАпарт -хотел "Forest Nook" е четирисезонски комплекс за одмор, кој се наоѓа на југоисточната страна на сончевото Пампорово и на 900 метри од скијачкиот центар "Студенец". Специјално дизајниран како природно место за одмор и забава среде  шума  и недопрена природа тој е соодветно место за луѓе на различна возраст и со различна цел на престојот.
Комплексот нуди разновидна програма од летни и зимски туристички и спортски настани со цел да го задоволи секое ваше барање.
Дојдете кај нас и уживајте во летната свежина на планината Родопи!

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6573 денари (106 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Два ручеци (може да се на ски патеките)
 • Две вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско  катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, парна бања, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во кино салоннот на хотелот
 • Сала за игри (пинг понг, билјард, фудбал на маса)
 • 1 тематска вечер - родопска, српска или руска (важи за 3 ноќевања или повеќе)
 • Транспорт до ски центар Студенец - наутро и попладне по распоред
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена ски опрема
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15958 денари (259 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет ручекци (може да се на ски патеките)
 • Пет вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско  катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, парна бања, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во кино салоннот на хотелот
 • Сала за игри (пинг понг, билјард, фудбал на маса)
 • 1 тематска вечер - родопска, српска или руска (важи за 3 ноќевања или повеќе)
 • Транспорт до ски центар Студенец - наутро и попладне по распоред
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена ски опрема
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ШЕСТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18960 денари (307 €)
Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Шест ноќевања во двокреветна соба
 • Шест појадоци
 • Шест ручеци (може да се на ски патеките)
 • Шест вечери
 • Бесплатна потрошувачка на БГ алкохол за време на вечера
 • Анимација за деца и возрасни
 • Детско  катче
 • Комплетен СПА пакет - базен, сауна, џакузи, парна бања, рипки Гара Руф, фитнес
 • 1 бесплатен кинопроекција во кино салонот на хотелот
 • Сала за игри (пинг понг, билјард, фудбал на маса)
 • 1 тематска вечер - родопска, српска или руска (важи за 3 ноќевања или повеќе)
 • Транспорт до ски центар Студенец - наутро и попладне по распоред
 • Бесплатен ски гардеробер за складирање на сопствена ски опрема
 • Интернет
 • Бесплатно сместување на дете до 6 години во двокреветна соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса

* Гратис Бг алкохол: вклучува вино - бело и црвено, ракија, вотка, виски, џин, рум
* Ручекот е предвиден за ски ресторан "BIG FOOD" - на ски патеките (по 4 степено мени). Но клиенти кои нема да користат ручекот на патеките, можат да ручаат во ресторанот на хотелот.
* Појадок - од 8:00 до 10:00 вклучува топли пијалаци (кафе, чај, млеко) и мин.вода
* Ручек - ако е во хотелот, од 13 до 14 ч. (без вклучени пијалоци)
* Вечера - од 19:00 до 21: 00 ч. - влучува бесплатен БГ алкохол, безалкохолни пијалоци

ПОПУСТИ:

 • 20% попуст за ски и сноуборд опрема
 • 10% Попуст од лифт картите за група од 15 луѓе (под одредени услови)
 • За периодот од 08.03 до 15.04 е вклучена по 1 масажа на грб за неа!

Во случај доколку базенот не работи, наместо него на располагање на гостите е нашето џакузи  !!!

Комплекс "Форест Нук" располага со голема сместувачката база  која може да пречека околу 350 луѓе.
Се состои од две згради и множество  простории - двокреветни соби, студиа, еднокреветни и двокреветни  апартмани.
Во главната зграда има: Таверна,  СПА центар , базен, сауна, парна бања, џакузи, контрастен  туш и добро опремен фитнес центар , детско катче,кино,   билијард, пинг понг, фудбал на маса продавница; VIP просторија; скара; лоби бар.
Во другата зграда има: Ресторан и дискотека "UNDERGRAUND '', кои работат основно  во текот на  зимската сезона.
Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат 9 луксузни фамилијарни вили.
Сите простории располагаат со  LCD телевизор со различни сателитски програми, DVD, интернет, фрижидер, греење. За поголема удобност на гостите становите и дел од студијата располагаат со целосно опремена кујна просторија.
Во СПА центарот има: затворен базен, сауна, фитнес, парна бања, џакузи, контрастен туш и неколку  студија  за масажа.
Во летниот период исхраната е во таверната на хотелот - до 30 луѓе е на Сет мени, а над 30 луѓе на Блок маса.
Сместувањето најчесто се врши во основната  зграда.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа 12.5 € на ден. 
 • За Трет возрасен - можно е сместување само во едноспален апартман и се доплаќа 50 % од цената на пакетот.
 • Понудата е за двајца возрасни во двокреветна соба - за сместување во апартман се доплаќа 7.5 € на вечер.
 • При сместување на трет возрасен или при доплата за две деца од 6 до 12 год. возраст, сместувањето се врши во едноспален апартман, без доплата за апартманот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 05 март до 15 април 2017 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 876 67 61 95.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Forest Nook

Комплекс "Forest Nook"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Рајковски ливади
Teл: +359 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од Апарт Хотел Форест Нук

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.03.2017 до 15.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.