Нова активна понуда од СПА хотел "Орфеј" Пампорово:

Пакети со појадок и вечера + СПА во Хотел Орфеј****, Пампорово

Простанало време:
Цена: 3792ден.

Април во Пампорово Бугарија - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Орфеј****, ПампоровоСПА хотел "Орфеј" **** Пампорово
се наоѓа на 200 м. од жичарницата и на 300 м. од центарот на одморалиштето  Пампорово.
СПА хотел Орфеј е нов хотел со четири ѕвездички. На располагање на гостите е модерен СПА центар со внатрешен базен со детска секција, финска и инфцрвена сауна, парна бања, турска бања, џакузи, туш Виши, ординации за  масажа, козметички салон и фитнес. Хотелскиот комплекс располага со следните установи: главен ресторан, ресторан Таверна, лоби бар и витамин бар. Достапни се следните услуги и удобности: анимација за деца и возрасни, детско катче, сала со рекреативни игри, фризерски салон, конференциска сала и сала за состаноци, внатрешен и надворешен паркинг, Wi-Fi.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
Ваучерот важи при минимален број 3 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Спортска анимација за возрасни (зумба, салса, стречинг, водна гимнатсика, јога и др.)

*Доплата од 6 € на возрасен на ден – според пакетот за ручек / на рецепција

Сместување: Хотелот Орфеј, на располагање на гостите се соби, како и апартмани со 1 и 2 спални. Во секоја соба и апартман има телевизор, телефон, мини бар, интернет, бањите се со када и фен.
Ресторани и барови: Хотелот Орфеј, Пампорово има главен ресторан, таверна Орфеј, лоби бар, бар базен / витамин бар.
Спа услуги и слободно време: Во Спа & Велнес центарот на Орфеј, гостите имаат можност да избираат од внатрешен базен, турска бања, туш "Виши", 2 масажни кади, џакузи, парна бања, Финска бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, масажа ординации, Руски ВИП апартман.

Хотелски услуги: Во хотелот има салон за убавина- козметика за лице и тело, маникир и педикир, лекарски кабинет. Освен  тоа има и  конференциска сала со 120 места, сала за состаноци со 30 места, продавници, менувачница, билијард, перење и пеглање, употреба на личен сеф.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум 3 ноќевања.
 • Доплата 6 € на возрасен на ден - според пакетот за ручек / на  рецепција.
 • Дете до 7.99 г. сместено на дополнително легло со 2-ца возрасни се сместува бесплатно.
 • Дете од 8 до 12.99 години сместено со 2-ца возрасни на дополнително легло - доплаќа 5 € на ден / на рецепција рецепција
 • Максимално сместување во двокреветна соба е 2-ца возрасни со 1 дете до 12.99 години.
 • Услови за сместување во трокреветна соба и попусти:
 • Сместување во трокреветна соба = 2,5 ваучери за 3-ца возрасни
 • Цената за половина ваучер се доплаќа на рецепција.
 • Максимално сместување во трокреветна соба - до 3-ца возрасни на 3 редовни легла.
 • Услови за сместување во апартман со 1 спална и попусти:
 • Сместување во апартман со 1 спална вредност - се купуваат 3 ваучери.
 • Максимално  сместување во апартман со 1 спална: до 3-ца возрасни или до 2-ца возрасни со 2 деца на 12.99 години
 • Дете од 5 до 12.99 год. сместено со 3 возрасни доплаќа 7.5 € на ден / на рецепциja
 • Дете од 8 до12,99 год. доплаќа 2.5 € за вечера или ручек. / на рецепција
 •  Четврти вoзрасен, сместен на редовно легло во хол, доплаќа 10 € на ден  / на рецепција.
 • Доплата за исхрана кон Ваучерите:
 • доплата за возрасен за 1 ручек - 6 €
 • Дете до 7,99 год. се храни бесплатно со двајца возрасни
 • Дете от 8 до 12,99 год. доплаќа 2.5 € за вечера или ручек.
 • Второ дете о 5 до 7.99 г. доплаќа 2.5 € за вечера или ручек.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/11 58 85 и +359 877/11 58 87.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 13 април 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА хотел "Орфеј" Пампорово

к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]


ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.03.2017 до 13.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.