Нова активна понуда од СПА хотел "Орфеј" Пампорово:

Пакети на база All inclusive + СПА во Хотел Орфеј****, Пампорово

Простанало време:
Цена: 4550ден.

All inclusive во Пампорово Бугарија - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Дводневен и тридневен пакет на база All inclusive + СПА во Хотел Орфеј** **, ПампоровоСПА хотел "Орфеј" **** Пампорово
се наоѓа на 200 м. од жичарницата и на 300 м. од центарот на одморалиштето  Пампорово.
СПА хотел Орфеј е нов хотел со четири ѕвездички. На располагање на гостите е модерен СПА центар со внатрешен базен со детска секција, финска и инфцрвена сауна, парна бања, турска бања, џакузи, туш Виши, ординации за  масажа, козметички салон и фитнес. Хотелскиот комплекс располага со следните установи: главен ресторан, ресторан Таверна, лоби бар и витамин бар. Достапни се следните услуги и удобности: анимација за деца и возрасни, детско катче, сала со рекреативни игри, фризерски салон, конференциска сала и сала за состаноци, внатрешен и надворешен паркинг, Wi-Fi.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3666 денари (59 €)
Важи за периодот: од 04 до 09 јули и од 23 август до 05 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5498 денари (89 €)
Важи за периодот: од 04 до 09 јули и од 23 август до 05 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
Важи за периодот: од 10 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5688 денари (92 €)
Важи за периодот: од 10 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3539 денари (57 €)
Важи за периодот: од 06 до 25 септември

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5309 денари (86 €)
Важи за периодот: од 06 до 25 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на загреан базен, џакузи, парна бања, финска и инфраред сауна и фитнес
 • Бесплатно користење на безжичен интернет Wi-Fi
 • Бесплатна детска анимација и спортска анимација за возрасни
 • Анимација за деца: организирање на детски дискотеки, киновечери и шоу програми за деца
 • Спортска анимација за возрасни: зумба, салса стречинг, водна гимнастика, јога и сл.
 • 10% попуст од услугите на СПА центарот

Сместување: Хотелот Орфеј, на располагање на гостите се соби, како и апартмани со 1 и 2 спални. Во секоја соба и апартман има телевизор, телефон, мини бар, интернет, бањите се со када и фен.
Ресторани и барови: Хотелот Орфеј, Пампорово има главен ресторан, таверна Орфеј, лоби бар, бар базен / витамин бар.
Спа услуги и слободно време: Во Спа & Велнес центарот на Орфеј, гостите имаат можност да избираат од внатрешен базен, турска бања, туш "Виши", 2 масажни кади, џакузи, парна бања, Финска бања, инфрацрвена сауна, финска сауна, масажа ординации, Руски ВИП апартман.

Хотелски услуги: Во хотелот има салон за убавина- козметика за лице и тело, маникир и педикир, лекарски кабинет. Освен  тоа има и  конференциска сала со 120 места, сала за состаноци со 30 места, продавници, менувачница, билијард, перење и пеглање, употреба на личен сеф.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 7.99 години сместено на дополнително легло со 2-ца возрасни - се сместува бесплатно.
 • Дете од 8 до 12.99 год. сместено со 2 -ца возрасни на дополнително легло доплаќа 9 € на ден.
 • Дете до 7,99 години сместено со 1 возрасен на редовно легло доплаќа 50% од вредноста ваучерот.
 • Дете од 8 до 12.99 год. сместено со 1 возрасен на редовно легло доплаќа 60% од вредноста на ваучерот.
 • Еден возрасен, сместен со две деца до 12.99 год. во двокреветна соба – се нарачуваат 2 ваучери.
 • Еден возрасен, сместен сам во двокреветна соба - плаќа ваучер и половина.
 • Сумата во вредност от пола ваучер се доплаќа на рецепција.
 • Максимално сместување во двокреветна соба е двајца возрасни со едно дете до 12.99 години.
 • Услови за сместување во трокреветна соба и попусти:
 • Сместување во трокреветна соба за 3-ца возрасни = 2 ваучеи, трети возрасен доплаќа 70% од вредноста на 1 ваучер – на рецепција.
 • Трет возрасен користи 30% попуст од ваучерот - доплатата се врши на рецепција.
 • Максимално сместување во трокреветна соба - до 3-ца возрасни на 3 редовни легла
 • Условi за сместување во апартман со 1 спална и попусти:
 • Сместување во апартман со 1 спална соба на 3-ца возрасни или на 2-ца возрасни со 2 деца до 12.99 год.  = 3 ваучери.
 • Сместување во апартман со 1 спална на 3-ца возрасни со 1 дете од 5 до 12.99 год. = 3 ваучерот + доплата од 20% од вредноста на 1 ваучер на рецепција.
 • Сместување во апартман со 1 спална на 4-ца возрасни = 3 ваучери + доплата од 40% од вредноста на на 1 ваучер на рецепција.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/11 58 85 и +359 877/11 58 87.
 • Валидност на ваучер: 04 јули до 25 септември 2017 година.
 • Нема слободни места за датите 1, 2, 9, 14, 22, 23 и 24 септември!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА хотел "Орфеј" Пампорово

к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]


ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - СПА хотел "Орфеј" Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.07.2017 до 25.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All Inclusive програма:
Времетраење на програмата: од 07:30 до 22:00 часот.
оброци:
Богат асортиман на супи, топли предјадења, јадења од месо, гарнири, салати, сосови, десерти и плодови, млечни производи, колбаси, јајца, тестенини, житарки, слатко и џем и др. Секоја среда се организира тематска родопска вечер.
Појадок (7:30 - 10: 00ч) - во главниот ресторан на шведска маса: млечни производи, колбаси, јајца, тестени ужинки, житарки, овошје, зеленчук, течно чоколадо, слатко и џем; + Платени пијалаци Фреш.
Предпладневна ужина (10:30 - 11: 30ч) -на лоби бар: торта, кроасани и ситни колачи.
Ручек (12:00 - 14: 00ч) - во главниот ресторан на шведска маса: Салатен бар, топла и ладна супа, месни и безмесни главни јадења, топли и ладни гарнири, сезонско овошје и зеленчук, сосови, шпагети или паста, тестени десерти , крем;
Попладневна ужина (15:30 - 17: 00ч) - во летната градина на основниот ресторан: витрина за сладолед, пица, кроасани, мали слатки и колачи;
Вечера (18:30 - 21: 00ч) - во главниот ресторан на шведска маса: Салатен бар, топла и ладна супа, месни и безмесни главни јадења, топли и ладни гарнири, сезонско овошје и зеленчук, сосови, шпагети или паста, тестени десерти, крем, витрина за сладолед;
Пијалоци:
Топли пијалаци од автомат во основниот ресторан (7:30 - 10: 00ч / 12:00 - 22: 00ч), лоби бар (10:30 - 11: 30ч): кафе, капучино, млеко, млеко со какао, чај.
Безалкохолни пијалоци од автомат (7:30 -10: 00/12: 00ч 22: 00ч) - основен ресторан: Кока Кола, Фанта, Спрајт, Тоник, сокови, газирана вода, вода.
Алкохолни Бугарски пијалаци (12: 00- 22:00) - основен ресторан (виски, ракија, вотка, мастика, мента, џин, наливно пиво, бело и црвено вино) + платен алкохолен коктел на денот.

Детско катче
Wi-Fi интернет пристап во реонот на ресторан, лоби и бар базен.
паркинзи
Анимација за деца и спортска анимација за възрастни- 6 дена во седмицатa:
Дневна анимација - програма за деца: игри за запознавање, дневни шоу програми: пиратски ден, клубско рели, детективски ден и др.
Ноќна анимација - програма за деца: Детска дискотека, Вечерна шоу програма и Вечерни киновечери.
Дневна спортска програма возрасни: Dance Fitness / Зумба, Стречинг/ Body work и др.
Ноќна програма за возрасни: Караоке, Бинго, Тематски квизови и др.

 * Прво јадење / при сместување / - Ужина * Последно јадење / при напуштање / - ручек