Одмор во Сандански, Бугарија - Семеен хотел Ботаника

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Апарт Хотел Медите, СанданскиАпарт хотел Медите ***е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 50% = 1106 денари (18 €)
(важи за деновите од недела до четврток вклучително)
Доплата за викенд, на рецепција 5 € на ден по лице
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера со чаша црвено вино / во новоотворената таверна ,,СОФРА,, во работните денови, а во текот на викендот - вечерата ќе биде во Ресторнт "Медите" /
 • Користење на внатрешен базен на спа хотел Медите
 • Користење на сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Бесплатен трансфер до градот / по возен ред /
 • Надворешен паркинг

Забелешка: Апарт Хотел Медите 3 *** се наоѓа на околу 40 метри од Спа хотел Медите 4 ****.
Исхраната се предлага во Спа хотел Медите 4 ****.

Апарт Хотелот располага со ресторан со 80 места, кој нуди медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча со 180 места. Комплексот располага со три конференциски сали: една со 30места, една со капацитет 200места и една сала со 10 места, сите  со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дополнително легло за деца до 2 години бесплатно / без вклучена вечера /.
 • Дополнително легло за деца од 2 до 6 години – се плаќа 3 € на ден на рецепција / без вклучена вечера.
 • Дополнително легло за деца 6 до 12 година – се плаќа 50% од цената на возрасен на рецепција.
 • Дополнително легло за трет возрасен – се плаќа 70% од цената на возрасен.
 • Доплата за викенд на рецепција – 5 € на ден / лице.
 • Период на сместување: од 04 јануари до 31 март 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/36 60 00 или на +359 746 33 200.
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да ја потврдите Вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на тел: +359 888/36 60 00 или на +359 746 33 200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ****** 
Email: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Апарт Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.01.2016 до 31.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.