Нова активна понуда од Хотел Шато Монтан:

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера во Хотел Шато Монтан, Тројан - Бугарија

Простанало време:
Цена: 1722ден.

Одмор во Тројан, Бугарија - Хотел Шато Монтан

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во Хотел Шато Монтан, Тројан - БугаријаЗадоволство ни е да Ви посакаме добредојде во Хотел Шато Монтан - Вашето место за службено патување и одмор во градот Тројан!
Хотел Шато Монтан е лоциран во централниот дел на градот Тројан, во близина на главната трговска улица и настрана од уличниот сообраќај. Тој им нуди на своите гости удобност и стил, во комбинација со добра услуга и стандард. За време на престојот во хотелот Шато Монтан можете да се нурнете во пријатната атмосфера на градот и да ги посетите: Тројанскиот манастир – на 5 км од хотелот, Музејот на народни ракотворби , уметнички занаети и применетата уметност Тројан, Уметничка галерија на градот  Тројан, Националната изложба на уметничките занаети и применетата уметност, Природонаучниот музеј во село  Црни Осам, Јавање на коњи - 6 км од хотелот,Забавен парк со јажиња- 15 км од хотелот Шато Монтан. Хотелот има категорија три ѕвезди и располага со шеесет места во еднокреветни, двокреветни де лукс соби  и апартмани.

ЕДНОДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1469 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Внатрешен и надворешен базен со лежалки
 • Билјард
 • Бесплатен пристап до интернет
 • Безбеден паркинг
 • Осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Шише вино и овошје во собата за добредојде
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Внатрешен и надворешен базен со лежалки
 • Билјард
 • Бесплатен пристап до интернет
 • Безбеден паркинг
 • Осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 2054 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Шише вино и овошје во собата за добредојде
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Внатрешен и надворешен базен со лежалки
 • Билјард
 • Бесплатен пристап до интернет
 • Безбеден паркинг
 • Осигурување и ДДВ

Сместување во стандардна спална за двајца или два поединечни кревети, катче за одмор со фотелји, телевизор со кабловска телевизија, мини бар, интернет пристап, телефон, клима уред, удобно опремени бања. Сите соби се опремени со клима уред, кабелска телевизија, мини бар, телефон со директно бирање и брз Интернет.

На располагање на гостите на хотелот се луксузно опремени ресторан, лоби бар, фитнес центар, сауна и масажа салон, рум-сервис, туристички информации, бизнис услуги и паркинг.

Конференциската сала со 70 места е удобна за одржување на семинари, корпоративни обуки, тим билдинг, специјални настани и презентации.

Идеалната локацијата на хотелот Шато Монтан овозможува лесно и брзо движење во градот и околината со цел деловни состаноци, шопинг или посета на бројните можности за културен и екотуризам:
Тројанскиот манастир, одморалиштата Шипково и Чифлик, скијачката зона на Беклемето, националниот парк Централен Балкан.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 2.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • За деца од 3 до 11.99 годишна возраст се плаќа по 2.5 € на база ноќевање со појадок.
 • За деца над 12 годишна возраст се плаќа 10 € на лице место во хотелот за ноќевање со појадок.
 • Доплата на рецепција за сместување во апартман - по 15 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 02 до 30 јуни 2017  година.
 • Пред купување на ваучерот е неопходно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 878/40 77 51; +359 670/68 900.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 878/40 77 51; +359 670/68 900.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Шато Монтан

Гр. Тројан, Р. Бугарија  
Ул. Стара планина №34
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Е-mail: [email protected]
Facebook: Chateau-Hotel
Website: www.hotel-cm.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел "Шато Монтан"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2017 до 30.06.2017

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.