Одмор во Трјавна, Бугарија - Хотел "Извор", Трјавна

Дводневен пакет со појадок во Хотел Извор, ТрјавнаХотел "Извор" се наоѓа во централниот дел на градот Трјавна и се одликува со индивидуална архитектура, која ги чува традициите на старите тревненски мајстори.
Таверната на хотел Извор располага со 50 места и летна бавча, каде се служат најразлични јадења од националната кујна и сопствени специјалитети, кои го задоволуваат секој вкус.
Во непосредна близина на хотелот се наоѓа спортски терен со вештачка трева, погодна за различни видови на спортски активности.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1706 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање 
 • Еден појадок
 • WI-FI интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 4 апартмани, 5 студиа, 3 двокреветни и 1 еднокреветна соба со:

     тераса со прекрасен поглед;
     купатило;
     кабелска телевизија;
     фрижидер;
     локално греење;
     сопствен извор на вода;
     безжичен интернет;
     можност за дополнителни кревети;
     климатизација.
 

Местоположба:
Градот Трјавна ја има сочувано својата романтична убавина, и се чини како и  денес да живее во некое сопствено време и само Градскиот часовник потсетува за течењето на минутите кои овде како да траат со часови.
Куќите и дворовите, црквите и улиците со фонтани, Првото училиште од светски карактер, го задржале изгледот и духот од времето на  преродбата.
Трјавна чува над 140 споменици на Бугарската преродбенска архитектура. Тие ги чуваат ремек-делата на Тревненската уметничка школа.
Недопрена убавина, мир и комфор, недопрена природа, чист воздух - сето ова го прави градот Трјавна привлечна туристичка дестинација.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 години се доплаќа 6 € за ноќевање со појадок или 8 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За лица над 12 години или трет возрасен се купува цел Ваучер.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер од 10 август до 30 септември 2018 година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878/ 35 01 65,  +359 677/ 62572, +359 878/ 35 01 65.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Извор", Трјавна

Хотел Извор
Гр. Трјавна, Р. Бугарија

Ул. "Асенeвци" №6
Tел: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.izvora.tryavna.biz

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Извор гр.Трјавна

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.08.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.