СПА одмор во Велинград, Бугарија - Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Цена: 1517 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Цена: 1675 ден.
Купете
Валидност 15.11.2017 - 31.01.2018
Цена на човек/ден 1516.8 - 1674.8 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 117 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Сместување на деца до 4 години бесплатнo (без исхрана).
 • За сместување на дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 12.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен во соба со двајца возрасни се доплаќа се доплаќа 17.5 € за ноќевање со појадок.
 • За сместување во апартман се доплаќа 15 € на ден.
 • Секој клиент плаќа туристичка такса во износ од 0.50 € на ден, вклучително и деца над 4 години.
 • По желба може да доплатите 2.5 € за бањарка и влечки.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • Валидност на ваучер: од 15 ноември 2017 год. до 31 јануари 2018 година.
 • Понудата не важи за празници: од 22 до 26 декември 2017 год. и од 29 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • От 26 декември до 29 декември се натачуваат ваучери по цени за викенд.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +359 888 733 600

Тел: +359 359 78 728
Тел: +359 359 78 985
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Цена: 1517 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера и користење на СПА во Хотел Аква Вива, Велинград

Цена: 1675 ден.
Купете
Валидност 15.11.2017 - 31.01.2018
Цена на човек/ден 1516.8 - 1674.8 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 117 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Сместување на деца до 4 години бесплатнo (без исхрана).
 • За сместување на дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 12.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен во соба со двајца возрасни се доплаќа се доплаќа 17.5 € за ноќевање со појадок.
 • За сместување во апартман се доплаќа 15 € на ден.
 • Секој клиент плаќа туристичка такса во износ од 0.50 € на ден, вклучително и деца над 4 години.
 • По желба може да доплатите 2.5 € за бањарка и влечки.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • Валидност на ваучер: од 15 ноември 2017 год. до 31 јануари 2018 година.
 • Понудата не важи за празници: од 22 до 26 декември 2017 год. и од 29 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • От 26 декември до 29 декември се натачуваат ваучери по цени за викенд.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +359 888 733 600

Тел: +359 359 78 728
Тел: +359 359 78 985
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Хотел Аква Вива СПА се наоѓа во Велинград и нуди сместување во 4 двокреветни луксузни соби и 10 двокреветни соби - сите се опремени со сателитска ТВ, клима уред, телефон, фрижидер, интернет и имаат свој балкон. На располагање на гостите во СПА хотелот се базен, сауна, парна бања, ресторан, СПА услуги и паркинг.
Едноставниот   и исчистен стил на Ресторан Аква Вива е погоден како за деловни состаноци, така и за мирен ручек или вечера, романтични средби, вкусно забави, свадби и семејни прослави. Локалот располага со 48 места.
Бидете наши гости додека одмарате или додека релаксирате  во  волшебните води на Велинград. Во секој  случај Хотел Аква Вива е вашиот најдобар избор!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1517 денари (24 €)

Важи за сместување од недела до четврток
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Едeн појадок на шведска маса / сет мени
 • Една вечера 
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1675 денари (27 €)

Важи за сместување од недела до четврток
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Едeн појадок на шведска маса / сет мени
 • Една вечера
 • Мултифункционален минерален базен
 • Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • ДДВ
 • Осигурување

Велинград се наоѓа во западниот дел на Чепинската котлина, која ги поврзува планините Родопи и Рила на 740м. надморска височина. Прекрасната природа, меката  и пријатна клима, над 80 минерални извори. 46 балнеохотели и санаториуми, блиските релации до главниот град Софија (130км) и вториот по големина град во Бугарија - Пловдив (80км), го претвораат Велинград во најголемото и најпосетено балнеолошко одморалиште не само во Бугарија, но и на Балканот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Сместување на деца до 4 години бесплатнo (без исхрана).
 • За сместување на дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 12.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување на деца над 12 годишна возраст или трет возрасен во соба со двајца возрасни се доплаќа се доплаќа 17.5 € за ноќевање со појадок.
 • За сместување во апартман се доплаќа 15 € на ден.
 • Секој клиент плаќа туристичка такса во износ од 0.50 € на ден, вклучително и деца над 4 години.
 • По желба може да доплатите 2.5 € за бањарка и влечки.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција при сместување во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го  издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 888 733 600; +359 359 78 728; +359 359 78 985.
 • Валидност на ваучер: од 15 ноември 2017 год. до 31 јануари 2018 година.
 • Понудата не важи за празници: од 22 до 26 декември 2017 год. и од 29 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • От 26 декември до 29 декември се натачуваат ваучери по цени за викенд.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аква Вива СПА - Велинград

Хотел Аква Вива СПА
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Бул. Соединение №254
Моб: +359 888 733 600

Тел: +359 359 78 728
Тел: +359 359 78 985
E-mail: [email protected]
Website: www.aquavivaspa-bg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Аква Вива СПА, град Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.11.2017 до 31.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.