Нова година во Велинград - Хотел "Бугарија", Велинград

Тридневен или четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград

Тридневен или четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (двокреветна соба)

Цена: 11850 ден.
Купете

Четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (двокреветна соба)

Цена: 13430 ден.
Купете

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (апартман)

Цена: 15010 ден.
Купете

Четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (апартман)

Цена: 17380 ден.
Купете
Валидност 30.12.2019 - 02.01.2020
Цена на човек/ден 3357.5 - 5002.28 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете од 6 до 11.99 год. се доплаќа 75 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 150 € за четиридневен пакет...
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2019 год. до 02 януари 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Тридневен или четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград

Изберете пакет

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (двокреветна соба)

Цена: 11850 ден.
Купете

Четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (двокреветна соба)

Цена: 13430 ден.
Купете

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (апартман)

Цена: 15010 ден.
Купете

Четиридневен новогодишен пакет со појадок и вечера во Хотел Бугарија, Велинград (апартман)

Цена: 17380 ден.
Купете
Валидност 30.12.2019 - 02.01.2020
Цена на човек/ден 3357.5 - 5002.28 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете од 6 до 11.99 год. се доплаќа 75 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 150 € за четиридневен пакет...
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2019 год. до 02 януари 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел Бугарија се наоѓа во центарот на населбата Чепино, еден од трите квартали од кои се состои град Велинград. Во Чепино се наоѓаат сите поголеми хотели и природни карактеристики на Велинград, вклучувајќи го и езерото "Клептуза"-најголемиот карстен извор на Балканот.
На располагање Ви стојат- четири еднокреветни соби, триесет и две двокреветни соби, секоја двокреветна соба располага со дополнително легло. Исто така на гостите се нудат осум апартмани , и еден претседателски апартман. Спа центарот на хотелот располага со минерален базен, џакузи, парна бања и сауна. Ресторанот на хотелот е со капацитет сто и шеесет седишта. Во лоби барот комфорно  можат да се сместат педесет луѓе.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 11850 денари (192 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера на 31.12.2019г. со жива музика и фолклорна програма/ и богато пет степенно мени
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 13430 денари (218 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера на 31.12.2019г. со жива музика и фолклорна програма/ и богато пет степенно мени
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15010 денари (243 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична новогодишна вечера на 31.12.2019г. со жива музика и фолклорна програма/ и богато пет степенно мени
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 17380 денари (282 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една празнична новогодишна вечера на 31.12.2019г. со жива музика и фолклорна програма/ и богато пет степенно мени
 • Внатрешен базен
 • Амам
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Леден туш
 • Соба за релаксација
 • Детски базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Прекрасната природа, минералните извори и поволните за лекувањето на голем број болести климатски карактеристики го прават Велинград популарна дестинација меѓу  бугарски и странски туристи. Крунисан како "СПА престолнина на Балканот" градот пречекува своите гости и им нуди егзотични СПА и велнес третмани, бутик кујна и живописни  места за одмор и рекреација. Овде има  балнеосанаториуми за рехабилитација на различни заболувања, како и бројни хотели.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно со вклучени доручек и вечера.
 • За дете од 6 до 11.99 год. се доплаќа 75 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • За трет возрасен се доплаќа 100 € за тридневен или 150 € за четиридневен пакет...
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2019 год. до 02 януари 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 889/50 01 55; +359 893/61 16 42.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Бугарија", Велинград

Хотел "Бугарија"
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Кв. Чепино
Плоштад "Македонија" №1

Моб: +359 889/ 50 01 55
Моб: +359 893/ 61 16 42
E-mail: [email protected]
Website: www.grandhotelbulgaria.com 

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Бугарија", Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2019 до 02.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.