Нова активна понуда од Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград:

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Здравец Wellness & SPA****

Простанало време:
Цена: 2054ден.

СПА релаксација во Велинград Бугарија - Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Дводневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + СПА масажи за него и неа во Хотел Здравец Wellness & SPA****СПА Хотел Здравец се наоѓа во идеалниот центар на градот Велинград, во срцето на збиднувањата и истовремено во близина на неколку градски паркови и боровата шума. Хотелот ви го подарува комфорот на малиот град, но не Ве лишува од спокојство, релаксација и дискреција. Хотелот е совршен избор за одмор и  релаксација или бизнис. На располагање Ви се следниве удобности: минерални базени- затворен, базен на отворено, контрастен и детски базен, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, кафе- градина, ресторан со 2 сали и тераса со поглед кон центарот на градот, конференциски сали, модерен СПА центар, и сето тоа на идеална локација.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4045 денари (65 €)

ВИП ваучерот е ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни за деновите од недела до четврток и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Два појадоци на шведска маса или сет мени
 • Две вечери на шведска маса или сет мени
 • WELCOME SPA – терапија за уморни нозе и релакцирачка бања со ароматични масла и билки за двајца – /20 мин/
 • Прв ден: СПА РЕЛАКСАЦИЈА И ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА:За неа – масажа на лице, врат и деколте со природно масажно масло – /20 мин;За него – масажа на грб со природно масажно масло– /20 мин/
 • Втор ден: ВОДНО ИСКУШЕНИЕ: За неа – амам масажа „Сапунени соништа“ - /30 мин/амам масажа „Сапунени соништа“ - /30 мин/
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја собa
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 4677 денари (76 €)

ВИП ваучерот е ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни за сместување во петок и сабота и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Два појадоци на шведска маса или сет мени
 • Две вечери на шведска маса или сет мени
 • WELCOME SPA – терапија за уморни нозе и релакцирачка бања со ароматични масла и билки за двајца – /20 мин/
 • Прв ден: СПА РЕЛАКСАЦИЈА И ДЛАБОКА ХИДРАТАЦИЈА:За неа – масажа на лице, врат и деколте со природно масажно масло – /20 мин;За него – масажа на грб со природно масажно масло– /20 мин/
 • Втор ден: ВОДНО ИСКУШЕНИЕ: За неа – амам масажа „Сапунени соништа“ - /30 мин/; амам масажа „Сапунени соништа“ - /30 мин/
 • Користење на внатрешен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, лежалки, фитнес
 • Wi-Fi интернет, телевизор и клима уред во секоја соба
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и 9% ДДВ

Хотел Здравец Wellness & SPA ****, Велинград се наоѓа на 130 километри од Софија, на околу час и половина пат од аеродромот на главниот град и на 80 километри од Пловдив. Им предлага на своите гости разновидни излети, прошетки и маршрути низ шумите на Велинград и регионот.

Хотел Здравец Wellness & SPA **** располага со:
89 соби: 19 еднокреветни соби, 15 двојни стандардни соби со две одделни легла, 35 двојни луксузни соби, 14 двојни ВИП соби, 3 апартмани, 2 семејни апартмани.
Двојните Вип соби се со балкон / Сите простории се со када и туш кабина, освен стандардните соби.
широкопојасен безжичен интернет
Кабловска Телевизија
Минибар
директна телефонска линија
Централна климатизација со самостојно регулирање
Електронски систем за заклучување
Противпожарен систем
Паник копче по потреба
Специјално приспособени соби за инвалиди и астматичари
Сите соби се со бања и туш- кабина
Лоциран во јужна Бугарија, Велинград е сместен во западниот дел  на Чепинската котлина, точно до границата меѓу Рила и Родопите. Со своите бројни Хотели Велинград, минерална вода и благодарејќи на климата, кој е особено поволна за третман на различни видови заболувања, градот е рангираа меѓу најпосакуваните места за одмор во земјата! Покрај неговата голема популарност и одликувањето што дефинитивно го заслужува, а имено "СПА престолнина на Бугарија", овде се разполжени многу природни и културно-архитектонски знаменитости, кои можете да ги посетите. Локалите и рестораните во градот исто така се во изобилство, но освен нив, може да се насладите и на прекрасната природата, која го заобиколува местото.
Велинград е популарна дестинација и меѓу странските туристи, повторно поради прекрасната природа, лековитите својства на климата и минералните води, како и поради Хотели Велинград, во кои освен да преноќевате, можете да ги искористат предностите на дополнителните услуги за релаксација, кои се предлагаат овде.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 год. возраст со двајца возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 30 % од цената за возрасен за ноќевање.
 • Лица над 12 год. возраст купуваат Ваучер.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Хотелот го задржува правото на промени во понудата за време на празници!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместување – се задржува сума во вредност за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 6 дена пред сместување – се задржува целата сума и средствата не се рефундираат.
 • Валидност на ваучер: од 04 јуни до 15 септември 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 892/244 801; +359 892/244 804 или на spa.hotel.zdravets@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Здравец Wellness & SPA - Велинград

Хотел Здравец Wellness & SPA
Гр.Велинград, Р. Бугарија
плоштад "Николај Гауров" №1
Моб: +******
Моб: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-zdravets.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел Здравец Wellness & SPA****, гр.Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.06.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.