Ѓурѓовден во Велинград - СПА Клуб Бор

Празнични пакети со појадок, и вечера со музичка програма и користење на СПА услуги во СПА Клуб Бор****, ВелинградСПА Клуб Бор **** e најголемиот четириѕвезден балнео хотел во Велинград, целосно напојуван со минерална вода. Лоциран е во боров парк во центарот на градот. Изградена во уникатен архитектонски стил на старите римски бањи-терми, Спа Клуб Бор Ви предлага традиционални методологии и најновите достигнувања во грижата за здравјето.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10681 денар (173 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери /две празнични вечери на 05.05 и 06.05/
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Користење на надворешен базен со минерална вода
 • Користење џакузи со минерална вода
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Користење на парна бања
 • Користење на Мароканска бања
 • Користење  на зона за релаксација
 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Детско катче со професионални аниматори секој ден од 09:30 - 12:30 часот и 16:30 - 22:00 часот

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11313 денари (183 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + 1 дете до 6 год. и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Две вечери /две празнични вечери на 05.05 и 06.05/
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Користење на надворешен базен со минерална вода
 • Користење џакузи со минерална вода
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Користење на парна бања
 • Користење на Мароканска бања
 • Користење  на зона за релаксација
 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Детско катче со професионални аниматори секој ден од 09:30 - 12:30 часот и 16:30 - 22:00 часот

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12577 денари (204 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + 2 деца до 6 год. и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери /две празнични вечери на 05.05 и 06.05/
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Користење на надворешен базен со минерална вода
 • Користење џакузи со минерална вода
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Користење на парна бања
 • Користење на Мароканска бања
 • Користење  на зона за релаксација
 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Детско катче со професионални аниматори секој ден од 09:30 - 12:30 часот и 16:30 - 22:00 часот

Хотелот располага со 48 двокреветни соби и 88 апартмани - атрактивни со по дизајн и по боја решенија. Сите соби и апартмани во хотелот се опремени со плазма телевизор, мини бар, интернет, сателитска ТВ, телефони во бањите и собите, минерална вода во бањите. Во хотелот  се одвоени следниве зони:
• Рекреативна зона: Основен ресторан со 200 места, ресторан-летна бавча со скара на отворено со 80 места, таверна со 80 места, кафе-бар "Панорама" со 80 места, лоби-бар со 30 места, кафе-летна градина со 40 места, компјутерска сала, детско катче, туристичко биро;
• Бизнис зоната вклучува бизнис центар, голема конференциска сала со 100 места, мала конференциска сала со 20 места. Салите располагаат со флип-чарто, екрани, мултимедија-плеери, интернет.
SPA, Wellness и Медицина на 2000 квадратни. M!
• Wellness зона- вклучува  внатрешен базен, надворешен базен (во лето), детски отворен базен (во лето), затворено  џакузи, фитнес, Фреш-бар со 20 места;
• SPA зоната вклучува: 2 кабинети за козметички третмани, 5 кабинети за масажи, 4 кабинети со кади, кабинет за Ајурведа масажа, турска бања, парна бања, сауна, соба за релаксација, солариум;
• Медицинската зона вклучува: ординации по Физиотерапија, Неврологија, Кардиологија и внатрешни болести, Хирургија, Гинекологија и акушерство, Гастроентерологија, Урологија и Дерматологија, медицински манипулации, сала за кинезитерапија, простории за третман со Луга-кал, светлолекување, ултразвук, инхалации, хидротерапија.
 

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете од 6 до 12 год. - се доплаќа 7.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен се доплаќа 33 € за сместување зна база ноќевање со појадок и вечера.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристичка такса во износ од 0,70 € на ден за секој гостин.
 • Анулирање на резервација до 05.04.2018 – се рефундира сумата.  При анулирање на резервација по овој датум – се задржува 50% од сумата за резервацијата.
 • При анулации до 3 дена пред датата на сместување се задржува 75% од сумата за резервацијата.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 155 058.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 06 мај 2018 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Клуб Бор

СПА Клуб Бор****
Гр. Велинград, Р. Бугарија
Ул. Николај Хрелков
9
Тел: +******
Тел: +******

Facebook: Хотел Бор Велинград
Е-mail: [email protected]
Website: www.spaclubbor.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Клуб Бор****, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.05.2018 до 06.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.