Одмор во Пампорово, Бугарија - Хотел Евридика - Пампорово

50% попуст на еднодневен пакет на база All Inclusive light во Хотел Евридика***, ПампоровоХотел Евридика е лоциран на 300 метри над храмот "Успение на Пресвета Богородица", со прекрасен поглед на целото одморалиште Пампорово.
Хотелот се наоѓа  на еден километар од центарот на одморалиштето.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1706 денари (28 €) - 50% = 853 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање за едно лице, сместено во двокреветна или трокреветна соба, при максимална пополнетост на редовните кревети (минимално сместување 2 лица)
 • Исхрана на база All Inclusive light
 • Внатрешен базен со детска секција
 • Парна бања
 • Инфрацрвена кабина
 • Интернет во општите делови на хотелот
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Програмата All Inclusive light вклучува:

Појадок на сет мени од 08:00ч. до 10:00ч. со следното мени: кашкавал, сирење, колбаси, путер, џем, мед, мекици или пржени лепчиња или банички + чај;
Ручек: од 12:00ч. до 14:00ч. со следното мени: супа или таратор, готвено јадење со месо (едно), десерт, леб; пијалоци: чаша вино или чаша пиво или сок или јогурт;
Попладневна ужина: од 16:00 до 17:00 со следното мени: сок или јогурт, кифлички или банички или сендвичи;
Вечера: од 19:00ч. до 22:00ч. со следното мени: основно јадење со гарнр (едно), десерт, леб.

Комплексот се состои од три корпуси  поврзани меѓу себе со топла врска.  Хотелот е на 3 спрата и располага со 9 апартмани, 36 двокреветни и 26 трокреветни соби. Сите соби се свртени кон југ.  Во хотелот има ресторан- таверна со камин, ноќен бар, лоби бар, конференциска сала, затворен базен со детска секција, парна бања,  летна бавча и паркинг.
 

Локација и знаменитости:
Хотел Евридика се наоѓа во Пампорово, едно од најпопуларните и модерени  скијачки одморалишта во Бугарија. Пампорово е лоцирано во срцето на Родопите, на 260 километри од главниот град Софија, на 85 километри јужно од Пловдив и на 15 километри од Смолјан. Пампорово е едно од најсончевите планински одморалишта во Бугарија – овде сончевите денови во годината се повеќе од 240. Климата е блага, со силно медитерански влијание.
За Пампорово не се карактеристични ниту нагли промени во времето, ниту снежните наноси, па спокојството и безбедноста за време на одморот Ви се загарантирани. Одморалиштето и патеките околу него се наоѓаат меѓу вековните и исклучително убави елки. Ова го прави центар на атракција не само во зима, но и во текот на топлите летни месеци.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, сместено во двокреветна или трокреветна соба, при максимална пополнетост на редовните кревети (минимално сместување 2 лица)
 • Деца до 2.99 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Деца од 3 до 11.99 години плаќаат 50% од цената на возрасен.
 • Трет возрасен купува Ваучер.
 • Дoплата за сместување во апартман - 10 € на вечер.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 09 јули до 31 август 2017 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација тел .: +359 882/ 21 49 20; +359 889/ 22 00 49, и за потврда на резервацијата ваучерот се испраќа на e-mail: evridika_2000@abv.bg.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Евридика - Пампорово

Хотел "Евридика"
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел:  +359 ******; +359 ******
E-mail: evridika_2000@abv.bg
Website: www.evridika-bg.hit.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Евридика" Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.07.2017 до 31.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.