Last minute All inclusive за двајца во Сончев брег - Хотел Пауталија

Еднодневен пакет на база All Inclusive за двајца самостојна куќичка во Сончев Брег во хотел ПауталијаХотел Пауталија е лоциран во Сончев Брег, во близина на познатиот Cacao beach, наспроти хотел Гренада.

Куќичките во хотелски комплекс Пауталија се на приземје до самиот хотел. Мебелирани се со три кревети, телевизор, клима уред, фрижидер, самостојна бања со тоалетн, летникоњец.
На база на All inclusive пакетот има на располагање ресторан, надворешен бар и лоби бар.
Во хотелскиот комплекс ее вклучено безплатно користење на: надворешен базен со џакузи и детски базен со лежалки и чадор кон базенот, интернет,  сеф сп 24 часовно видео набљудување.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1580 денари (25 €)
Важи за периодот: од 08 до 18 јуни 
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во самостојна куќа
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Паркинг
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Сончев Брег - најголемиот бугарски морски туристички комплекс - се наоѓа во јужното крајбрежје на Црното Море и се наоѓа во една убава залив во форма на полумесечина, свртен кон исток. Северниот дел на одморалиштето ги допира крајните врвови на Старопланинскиот масив, а тоа создава прекрасна комбинација на море и планина. Во јужниот дел одморалиштето граничи со лоцираниот на мал полуостров древен град Несебар - архитектонски и историски споменик на бугарската и светската култура – заштитен од страна на УНЕСКО. Летувалиштето е надалеку прочуено како едно прекрасно место во Европа за разновиден и активен туризам во сите сезони од годината, но исто така и за профилактички престој и лекување под дејство на благотворните морско-климатски фактори и на откриената во последните години вредна минерална вода.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум три ноќевања.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 11.99 години плаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 08 до 18 јуни 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876/55 47 50.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пауталија

Хотел Пауталиja***

Сончев брег, Р. Бугарија
Тел:  +359 
******
E-mail: hotelpautalia_bg@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Пауталија***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.06.2018 до 18.06.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All inclusive програма :

 • Појадок: 08:00-10:00
 • Ручек: 12:00-14:00
 • Попладневна ужина: 16:00-17:00
 • Вечера : 18:30-20:30
 • Конзумација на бар : 8:00-22:00
 • Појадокот на шведска маса
 • Ручек и вечера: салати, супи, предјадења, основни јадења, десерт, плодови на шведска маса (под 15 гости на сет мени).
 • Попладневна ужина: слатки, ужинки, сладолед .
 • Конзумација на бар: кафe ( еспресо, 3 во 1, нес кафе), фрапе, чај, какао, млеко, соковимикс, мин.вода диспенсер, наливно пиво , наливно вино и бугарски алкохол (виски, џин, ракија, вотка, мента , рум) во неограничени количини .