Нова активна понуда од Регнум Банско Апарт Хотел & СПА:

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Регнум Банско Апарт Хотел СПА*****

Простанало време:
Цена: 2496ден.

Одмор во Банско - Регнум Банско Апарт Хотел & СПА

Дводневен пакет со појадок + СПА во Регнум Банско Апарт Хотел СПА*****Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарницата  и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин  и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во луксузни еднокреветни студиа и апартмани целосно опремени  и мебелирани  да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 5562 денари (90 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Регнум СПА центар - внатрешен базен со детски сектор, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, зона за релаксација
 • Regnum Aqua park, отворен од 10.06.2019 г. (надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен , водени лизгалки
 • „Регнум Бања Термал“– надворешен базен со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“ (по возен ред)
 • Деца до 9 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг / до пополнување на слободните места
 • Осигурување, 9% ДДВ и туристички данок

Регнум Банско Apart Хотел § СПА, Банско располага со 130 апартмани.
Регнум Банско Apart Хотел § СПА е лоциран во самото подножје на Пирин планина. Опкружен e со прекрасна природа и поседува целосно различен дизајн од кој доминира во одморалиштето. Со својата единствена декорација и стил, хотелот е идеално место за одмор и рекреација. Секој еден од луксузни Наместен еднокреветни  студиа и апартмани може да биде вашиот дом преку викенд  или  во текот на распустите  .

Ресторанот во Регнум Банско Apart Хотел § СПА  Банско е со капацитет од 150 места. Комбинира луксузен  дизајн  со пријатна атмосфера. Во менито нудиме јадења од традиционалната бугарска, модерната европска и автентичната турска кујна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни. 
 • Дете до 9.99 год. возраст се сместува бесплатно (до 2 деца во апартман).
 • За деца од 10 до 12.99 год. возраст  се доплаќа 37 € на база на пакетот.
 • За трет возрасен во апартман се доплаќа 70 € на база на пакетот.
 • За единечно сместување се доплаќа 37 € на база на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при пристигнувањето.
 • Пред резервација е потребно да се направи барање по телефон за слободни места. Телефон за резервации: +359 884/49 39 24 (од 9 до 17 часот.)
 • Валидност на ваучер: од 23 Мај до 11 Јули 2019 година.
 • Нема слободни места за периодот 26.05 – 06.06.2019г.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Регнум Банско Апарт Хотел & СПА

Гр. Банско, Р. Бугарија
Месност Асаница
Тел: +******
Тел: +****** 
Моб: +359 ******
E-mail: regnum@regnum.bg 
Website: www.regnum.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Регнум Банско Апарт Хотел § СПА*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.05.2019 до 11.07.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.