Одмор во планината Странџа - Бугарија - Туристички комплекс Странџа

Еднодневен пакет во Туристички Комплекс СтранџаТуристичкиот комплекс "Странџа" се наоѓа во југоисточна Бугарија на патот меѓу градовите Средец и Елхово во близина на туристичката локација Божура. Се наоѓа во срцето на планината Странџа, која е прогласена од страна на европските експерти како еден од еколошки чистите региони во Европа Комплексот предлага одлични услови за рекреација и туризам. Хотелската база е целосно реновирана во 2004 година. Градот Бургас е оддалечен на 35 километри од комплексот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: Вип цена: 474 денари (7.5 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • 10% попуст на потрошувачка во ресторанот на комплексот
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Комплексот СТРАНЏА располага со 10 двокреветни и трокреветни соби во хотелскиот дел и 2 апартмани, 20 двокреветни и трокреветни соби во бунгалови и вили среде раскошната природа. Сите соби и вили имаат купатило, кабловска телевизија и интернет. Апартманите се погодни за семејства со едно или две деца. На ваше располагање се ресторан, таверна и многу катчиња за скара на отворено.
Овде можете да уживате во домашна атмосфера, добро подготвени јадења и беспрекорна услуга.

Овде ќе најдете мир и спокојство, кристално чист воздух и волшебна глетка. Ако копнеете за сето ова, не плашете се – заедно со Вашето семејство, роднини, пријатели или колеги повечете во комплекс СТРАНЏА.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице, при сместени две лица во двокреветна соба.
 • Валидност на ваучер: 22 декември 2017 година до 01 февруари 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празниците!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 897/888 296; +359 898 / 666,473.
 • Видете ги сите Општи услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Туристички комплекс Странџа

Туристички комплекс - "Странџа"
Гр. Средец, Бургас - Р. Бугарија
(Месност Божура)
 
Тел: +359 ******; +359 ******
Е-mail: miropetkov2@gmail.com
Website: www.bojura.bg

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Туристички Комплекс - "Странџа"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.12.2017 до 01.02.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.