Нова активна понуда од Комплекс Русковец Резорт:

Еднодневен пакет во двоспален апартман со појадок во комплекс Русковец Резорт, Добриниште

Простанало време:
Цена: 1359ден.

Свети Валентин во Добриниште Бугарија - Комплекс Русковец Резорт

Дводневен пакет со појадок и празнична вечера за две или за четири лица во комплекс Русковец Резорт, ДобриништеБарате спокојство и убави глетки? Подарете си незаборавно искуство во новоотворениот Комплекс Русковец Резорт - неверојатно комбинација од природа и минерална вода, во срцето на Добриниште во подножјето на планината Пирин!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12956 денари (210 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во Јуниор апартман
 • Два појадоци во ресторан „Лавендер”
 • Една празнична вечера
 • Шише вино и овошје во собата за добредојде
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Мини-сеф
 • Трансфер до ски-зона Банско
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 33 ° С
 • СПА зона/ 2 парни бањи / солна и ароматерапија /, сауна и кнејп клупа /
 • Надворешно дрвено џакузи со минерална вода за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Подоцнежно ослободување на собата
 • 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18012 денари (292 €)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Две ноќевања во Сениор апартман
 • Два појадоци во ресторан „Лавендер”
 • Една празнична вечера
 • Шише вино и овошје во собата за добредојде
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Мини-сеф
 • Трансфер до ски-зона Банско
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 33 ° С
 • СПА зона/ 2 парни бањи / солна и ароматерапија /, сауна и кнејп клупа /
 • Надворешно дрвено џакузи со минерална вода за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Подоцнежно ослободување на собата
 • 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 19908 денари (323 €)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Две ноќевања во вила Фамилија Комфор
 • Два појадоци во ресторан „Лавендер”
 • Една празнична вечера
 • Шише вино и овошје во собата за добредојде
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Мини-сеф
 • Трансфер до ски-зона Банско
 • Внатрешен минерален базен со температура на водата од 33 ° С
 • СПА зона/ 2 парни бањи / солна и ароматерапија /, сауна и кнејп клупа /
 • Надворешно дрвено џакузи со минерална вода за релаксација
 • Обезбедуван паркинг
 • Подоцнежно ослободување на собата
 • 9% ДДВ

​Junior Suite:

 • 60 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Една спална
 • Тераса со поглед кон планината
 • Една бања со санитарен јазол
 • Клима уред, LED телевизор, сателитска телевизија, ел.бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Апартман Senior:

 • Елегантно уредени. Располагаат со дневен престој и две самостојни спални. Кон секоја спална има бања со туш кабина, а креветите по потреба може да бидат единечни или двојни.

Cоmfort Family Villa:

 • Пространа дневна соба располага со трпезарија за 4 лица и камин, којшто создава уникатна атмосфера во студените зимски денови.
 • Дневната соба има тераса со поглед кон планината Пирин, кујнско катче и трпезарија.  Опремена е со LCD телевизор, кабловска телевизија, фен, сеф, кујнски прибори, електричен бокал за топла вода, фрижидер и минибар. Сите вили имаат постојан пристап до интернет.
 • Распределбата на вила Comfort Family вклучува два санитарни јазли со када и туш кабина, родителска спална со веранда, гледа кон планината, и детска соба, свртена кон внатрешноста на комплексот. Секоја вила, исто така, има ски гардеробер за складирање на опрема за скијање, како и клима уред.

Добриниште е прекрасна комбинација од алпска природа, бањи и атмосфера на типично традиционално место. Оваа уникатна комбинација го претвора од село со богата историја во преспективно одморалиште. Балнеолошките традиции за лекување во Добриниште датираат од антички времиња. Градот има свои скијачки патеки и лифт, модерни градини со игралишта, аптеки, продавници, а исто така и многу познати таверни.

Градот има голем потенцијал да се претвори во модерен СПА и ски центри.

Четириѕвездниот хотел "РУСКОВЕЦ РЕЗОРТ" се наоѓа во туристички град, кој се наоѓа во еколошки чист регион и на исклучително убаво место во градот Добриниште, од каде што се открива неверојатна глетка кон најубавиот дел на Пирин. Овој нов и модерен хотел е лоциран само 5 км од ски одморалиште Банско и на 7 километри од голф терените  Ian Woosnam во Разлог.

Комплексот се состои од 22 едноспални и 11 двоспални супериор апартмани, распоредени на 4 спрата во главната зграда на хотел, меѓу 12 самостојни луксузни вили и нуди удобност, спокојство и нега за убавината и здравјето во секоја сезона.

Комплексот е опкружен со борова шума и поседува сопствен бањи со лековити својства за заболувања на локомоторниот апарат, кожни, невролошки, гинеколошки и други видови краткотрајни и долготрајни проблеми со здравјето.

Хотел "Русковец Резорт" е создаден за вашиот одмор и задоволство, и располага со:

 • Внатрешен минерален топол базен со детска зона со температура на водата 33-35 степени
 • СПА центар
 • Фитнес центар
 • Бизнис центар
 • Детски клуб
 • Ресторан "ЛАВЕНДЕР"
 • Ресторан - Пицерија "ИЛ ФОРНО"
 • Лоби Бар
 • Ноќен клуб "ВИОЛЕТ"
 • Интернет
 • 24-часовно обезбедување и видео надзор
 • Обезбедуван паркинг
 • Пејзажен дизајн на внатрешниот парк во комплексот

Junior Suite:

 • 60 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Една спална
 • Тераса со поглед кон планината
 • Една бања со санитарен јазол
 • Климатизација, LED телевизор, сателитскаа телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Senior Suite:

 • 80 кв.м
 • Хол со трпезарија и кујнско катче
 • Две спални
 • Тераса со поглед кон планината
 • Два санитарни јазли
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, електричен бокал за чај и кафе, мини бар, телефон и мини-сеф

Comfort Family Villa:

 • 118 кв.м
 • Хол со трпезарија, кујнско катче и панорамска тераса
 • Две спални, едната е со тераса
 • Бања со када, туш кабина и тоалет
 • Тоалет
 • Климатизација, LED телевизор, сателитска телевизија, микробранова печка, фрижидер, електричен бокал, телефон и мини-сеф
 • Сопствен покриен паркинг

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата не вклучува туристичка такса и осигурување - се доплаќа на рецепција 0.40 € на ден по лице.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Количините на просториите по понудата се ограничени.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 16 февруари 2018 година.
 • ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОВЕРКА ЗА СЛОБОДНИ МЕСТА во хотел Пред купување на ваучер!
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 884/ 75 47 88.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 884/ 75 47 88.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Русковец Резорт

2777, гр.Добриниште
ул. Незнаен воин № 1
Тел: +359 
******
Email:sales@ruskovets.com 
Website: www.ruskovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - комплекс Русковец Резорт!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.02.2018 до 16.02.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.