All inculsive Летување на Црно море во Еле - Вили Елените****

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Вили Елени, Елените - Р. БугаријаВили Елените се наоѓаат во Ројал Викторија Клуб Елените - единственотo бугарскo одморалиште целосно свртено кон сончевата јужна страна, нудејќи многу сонце и топлина на своите гости.
Луксузните вили наредени како мозаик на ридовите над Црното море, допирот на планината со морето, сето тоа создава едно извонредно чувство.
Растојанието од вилите до плажите на Црно море е од 20 до 200 метри, во зависност од локацијата на вилите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1596 денари (26 €)
важи за периодoт:  15 мај до 10 јуни и од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила на втора линија од морето
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатно користење на чадор со лежалки на плажите
 • Бесплатен влез за аквапарк со користење на лизгалки
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2449 денари (40 €)
важи за периодот: 11 до 25 јуни и од 31 август до 10 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила на втора линија од морето
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатно користење на чадор со лежалки на плажите
 • Бесплатен влез за аквапарк со користење на лизгалки
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3176 денари (51 €)
важи за периодот: 26 јуни до 11 јули и од 23 до 30 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила на втора линија од морето
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатно користење на чадор со лежалки на плажите
 • Бесплатен влез за аквапарк со користење на лизгалки
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3365 денари (54 €)
важи за периодот: 12 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во вила на втора линија од морето
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатно користење на чадор со лежалки на плажите
 • Бесплатен влез за аквапарк со користење на лизгалки
 • Туристичка такса

Летувалиштето Елените е изградено главно од самостојни куќи-вили, а во последно време и од луксузни хотели. Расположено е во месност опкружена со вековни дабови шуми. Елените е ново одморалиште изградено за семејни одмори и клупски туризам. Плажата во одморалиштето ќе ве фасцинира кристално бистра вода и чистите плажи. Тишината и спокојството се главни приоритети за луѓето на одмор, скои акаат да ги поминат своите одмори во комфорт и уживање. Во одморалиштето Елените околу хотелите се изградени базени за возрасни и деца, забавни објекти, рестораните нудат бугарска и европска кујна, дискотеки, анимации, барови, кафулиња, продавници и клубови.

Времињата се менуваат, но нашата посветеност кон усовршување на туристичкиот бизнис останува константна. Индивидуалната услуга во комбинација со автентичната и елегантна атмосфера од највисок квалитет, е заштитен знак на хотелите на Викторија груп и наш приоритет. Оваа јасна визија ни овозможува да работиме заедно поефикасно како компанија и како партнер.

Летувалиштето Елените се наоѓа на 48 км од Бургас, и на 8 км од Сончев брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување: двајца возрасни + едно дете или двајца возрасни + две деца
 • Деца до 1,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 годишна возраст се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете 2-12 год. на дополнително легло - плаќа 60% од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло - плаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 554 68 960; =359 700 18411 или на e-mail: reservations.elenite@victoriagroup.bg
 • Рокови за анулирање на резервации:
 • За периодот: 15.05 - 10.06 и 11 - 30.09 - 3 дена
 • За периодот: 11 - 25.06 и 31.08 - 10.09 - 5 дена
 • За периодот: 26.06 - 11.07 и 23 - 30.08 - 7 дена
 • За периодот: 12.07 - 22.08 - 10 дена
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 30 септември 2018 година.
 • Паркинг - 6 € на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Вили Елените****

в.с. Елените, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +******
(09:00 - 17:00 ч)
E-mail: 
reservations.elenite@victoriagroup.bg
Website: www.villaselenite-bg.net

ВИП Понудата е обезбедена од Вили Елени

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.05.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE
РЕСТОРАНИ
ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок
A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвация за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при возможност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:
                 НЕОПХОДНИ СЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани и  Над  15  ноќевања-    3 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европска кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – со доплата/
LA PIZZERIA IL CERVO  -   18.00 – 22.30 / От 15.05  до  25.09/
Пица и паста, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино
/ брендиран алкохол и вина – со доплата/
      
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.
УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ
СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.
ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо
БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.
АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.
ФИТНЕС ЦЕНТАР – 9.00 – 19.00
БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините
КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.
АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи
ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час
МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.
BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.
КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.
ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00
ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.
ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.
ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!
ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!
ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.