Летување во Сончев брег - Хотел Арда, Сончев брег

Еднодневен пакет со појадок + надворешен базен во Хотел Арда, Сончев брегХотел Арда се наоѓа во источниот дел на Сончев Брег. Лоциран е на 200 метри од плажите на Црно море.
Сместувањето во Хотел Арда е одлична можност за семеен одмор, релаксација и рекреација со поглед кон морето, опкружен со вечно зелени борови.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 790 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за сместување од 16 мај до 03 јули)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен базен со чадор и лежалки
 • Паркинг (до исцрпување на местата)
 • Интернет wi-fi во заедничките простории на хотелот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за сместување од 04 јули до 25 август)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен базен со чадор и лежалки
 • Паркинг (до исцрпување на местата)
 • Интернет wi-fi во заедничките простории на хотелот
 • Туристичка такса

Хотел "Арда" за своите гости располага со 113 двокреветни соби и 5 апартмани во високиот дел на хотелот. Сите соби се опремени со по 2 главни кревети и софа на растегнување, апартманите располагаат со 3 кревети и 2 софи,  бања со купатило, клима уред, телевизор, мини-бар, телефон и балкон со маса и столчиња.
Во долниот дел на хотелот има 27 двокреветни соби.
Хотелот располага со сопствен паркинг за 20 возила.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 12 години се сместуваат бесплатно.
 • Трет возрасен во двокреветна соба плаќа 9 € на ден за периодот 03 јули - 16 август и 16 € на ден за периодот 04 јули - 25 август.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 879/ 65 90 43.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/ 65 90 43.
 • Валидност на ваучер: од 16 мај до 25 август 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Арда, Сончев брег

Сoнчев брeг, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
E-mail: arda@abv.bg
Website: www.hotel-arda.com

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Арда

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.05.2018 до 25.08.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.