СПА одмор во Хисарја Бугарија - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Еднодневен пакет за еден или двајца возрасни и дете до 6 год. со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Еднодневен пакет за еден или двајца возрасни и дете до 6 год. со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Изберете пакет

Еднодневен пакет за еден възрастен и дете до 6 год. во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2275 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2528 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни и дете до 6 год. во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2718 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни и дете до 6 год. во апартман со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 3350 ден.
Купете
Валидност 06.12.2017 - 30.04.2018
Цена на човек/ден 1264 - 2275.2 ден.ден/ човек
Местоположба Хисаря
Купени 13 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за второ дете до 5.99 год. - 5 € на ден.
 • За деца од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Доплата за ручек - 6 € за возрасен и 2 € за дете од 4 до 12 год.
 • Храната и пијалоците се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2017 год. до 30 април 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Еднодневен пакет за еден или двајца возрасни и дете до 6 год. со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Изберете пакет

Еднодневен пакет за еден възрастен и дете до 6 год. во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2275 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2528 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни и дете до 6 год. во двокреветна соба со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 2718 ден.
Купете

Еднодневен пакет за двајца возрасни и дете до 6 год. во апартман со појадок и вечера + СПА во хотел Астреја****

Цена: 3350 ден.
Купете
Валидност 06.12.2017 - 30.04.2018
Цена на човек/ден 1264 - 2275.2 ден.ден/ човек
Местоположба Хисаря
Купени 13 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за второ дете до 5.99 год. - 5 € на ден.
 • За деца од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Доплата за ручек - 6 € за возрасен и 2 € за дете од 4 до 12 год.
 • Храната и пијалоците се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2017 год. до 30 април 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2275 денари (37 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН возрасен + едно дете до 5.99 год. и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ
 • 10% попуст за три или повеќе СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2528 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за ДВАЈЦА возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок 
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ
 • 10% попуст за три или повеќе СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2718 денари (44 €)
ВИП ваучерот е за ДВАЈЦА возрасни + едно дете до 5.99 год. и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ
 • 10% попуст за три или повеќе СПА процедури

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3350 денари (54 €)
ВИП ваучерот е за 
ДВАЈЦА возрасни + едно дете до 5.99 год. и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден поjадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ
 • 10% попуст за три или повеќе СПА процедури

Дополнителни хотелски услуги:

 • Гратско возче - атракција
 • Водна гимнастика
 • Еднодневни екскурзии
 • Јавање коњи
 • Спортски риболов
 • Скокање  со падобран и параглајдерство
 • Панорамска прошетка со водич на град Хисарја
 • Прошетка до крстот во месноста "Свети Ѓорѓи"
 • Панорамска прошетка со лифт во Централен Балкан - Сопот

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за второ дете до 5.99 год. - 5 € на ден.
 • За деца од 6 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Доплата за ручек - 6 € за возрасен и 2 € за дете од 4 до 12 год.
 • Храната и пијалоците се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2017 год. до 30 април 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 337/ 92 100
Моб: +359 
893/ 32 97 85
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.12.2017 до 30.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:

 • Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
 • Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
 • Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
 • Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови
 • Месни и рибни продукти пречистени со озон за време на оброците
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.