Нова активна понуда од Хотел АСТРЕЈА, Хисарја:

Еднодневен пакет со појадок, појадок и вечера или на база All Inclusive Light + користење на СПА услуги во хотел Астреја****

Простанало време:
Цена: 1093ден.

All Inclusive во Хисарја Бугарија - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Тридневен или петдневен делничен пакет на база All Inclusive Light + со или без процедури во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6257 денари (101 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Четири процедури
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 10112 денари (164 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Седум процедури
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5119 денари (83 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8374 денари (136 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Внатрешен базен со минерална вода од 33-35 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Процедурите се по избор, антицелулитните масажи и маски за лице се користат еднаш за престој

Да го прочистиме телото:
Детоксикатор - 20 минути
Маска за лице "DETOX" -20 минути
Ароматична бања - 20 минути
Лимфна дренажа по избор на одредена област
Медотерапија - 20 минути

За борба против целулит:
Антицелулитна масажа на проблематична зона - 20 минути
Инфрацрвен појас - 20 минути
Лимфна дренажа / долни екстремитети / - 20 минути
Пресотерапија / горни екстремитети / - 20 минути
Рефлексологија - 20 минути
За зајакнување и обновување на телото:
Виофор (регенерација на клетки) - 12 минути
Арома бања - 15 минути
Регенерирачка "Маска за лице" - 20 минути
Масажа „Индиска глава” - 20 минути

Пред секоја постапка (без водните процедури) за подобар ефект, се препорачува да се користи сауна (5-8 мин.) во зависност од здравствената состојба.
Исто така, препорачливо е да се пие озонирана вода за време на процедурите, можете да купите на рецепција во центарот за релаксација по цена од 0,250 ml.- 0.5 €.

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 4 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За деца од 4 до 11.99 год. на дополнително легло се доплаќа 12 € на ден.
 • За дете на редовен кревет се доплаќа 19 € на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 15 € на ден.
 • Доплата за сместување во ВИП апартман - 20 € на ден.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2017 год. до 30 април 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.12.2017 до 30.04.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:

Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови
Месни и рибни продукти пречистени со озон за време на оброците
Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.

Дополнителни услови:
Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
Доколку има помалку од 15 лица сместени во ист период во хотелот исхраната се врши по претходно избрано мени од хотелот.
Увозни пијалоци и кафе еспресо се плаќаат дополнително според главното мени во ресторанот.
Сместенувањето бо хотелот е по 14:00 часот, напуштање на собите до 12:00 часот.
Пакетот започнува со ВЕЧЕРА и завршува со РУЧЕК.
На лица до 18 годишна возраст не се служат алкохолни пијалоци