Нова активна понуда од Хотел АСТРЕЈА, Хисарја:

Пакети со појадок и вечера во хотел Астреја****

Простанало време:
Цена: 3918ден.

Нова година во СПА одморалиште Хисарја - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Тридневни пакети со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9957 денари (161 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празнична новогодишна вечера со музичка програма
 • Brunch на 01.01.2019г. от 10 до 14 часот
 • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11032 денари (161 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празнична новогодишна вечера со музичка програма
 • Brunch на 01.01.2019г. от 10 до 14 часот
 • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11442 денари (185 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во ВИП апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празнична новогодишна вечера со музичка програма
 • Brunch на 01.01.2019г. от 10 до 14 часот
 • Внатрешен базен со минерална вода 29-32 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 5.99 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За деца од 6 до 13.99 год. се доплаќа 50 €.
 • За трет возрасен над 14 год. се доплаќа 111 €.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2018 год. до 02 јануари 2019 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2018 до 02.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:
Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.