Летување на Црно море во Ахелој - Хотел Provence - Ахелој

Еднодневен пакет во новоотворениот хотел Provence, АхелојНовоотворениот хотел Provence се наоѓа во Ахелоj, на само 400 метри од плажите на Црно море. Хотелот располага со 12 модерно опремени двокреветни соби и 2 луксузни студиа. Во секоја од собите има можност за сместување на деца на дополнително легло на растегнување. Двојните соби располагаат со ТВ, клима, парно, минибар, канапе, тераса. Студиата располагаат со ТВ, клима, парно, минибар,  трпезна маса со 2 столици, кујна и садови, голем балкон. Во хотелот има уште големо детско катче за најмладите гости. Хотел Provence располага и со ресторан, кој нуди разновидна интернационална кујна.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 790 денари (13 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува

Важи за периодот од 10 до 31 август

 • Едно ноќевање
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Ахелој е одморалиште во југоисточна Бугарија. Гратчето е лоцирано на брегот на големиот Бургаски залив.

Во Ахелој има марина, соодветна за рибарски чамци, едрилици и моторни јахти. Долгата плажа и тивкото море е погодно за возење на педалинки, сурфање, винд-сурф. Ахелој е добар избор за вашиот летен одмор. Областа нуди добри можности за риболов, како на слатководни риби – на река Ахелој, така и на морски риби – на Црно море. Ахелој се наоѓа на 400 километри од Софија, на 35 километри од Бургас, и на 6 километри од Сончев Брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се изјави пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 12 год. се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 877/33 33 23.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 877/33 33 23.
 • Валидност на ваучер: од 10 до 31 август 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Provence - Ахелој

гр. Ахелоj, Р. Бугарија
ул. Искaр

Тел: +359 ****** 

E-mail: provence2016@abv.bg

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Provence, Ахелој!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.08.2018 до 31.08.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.