Септември на Црно море крај Созопол - Комплекс Свети Никола****

Пакет од две ноќевања на брегот на Црно море во септември во Комплекс Свети Никола****Хотелски комплекс "Св. Никола" **** е лоциран помеѓу Черноморец и Созопол, на самиот брег на Црното море, во непосредна близина на кампинг "Градина", во заливот на т.н. Царска плажа и за своите гости предлага сместување во апартмани со различна големина . Комплексот е лоциран на вкупна територија од 30 илјади квадратни метри, има шест надворешни базени, од кои два се детски, игралиште за кошарка, детско катче, Balneo & Spa центар, ресторан, пицерија, Пул барови, продавници. Изграден е систем за деноноќен надзор на заедничките делови, во комплексот има и 24 часовно обезбедување.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 6320 денари (102 €) - 50% = 3160 денари (51 €)
ВИП Ваучерот е за просторија и вклучува:

 • Две ноќевање во студио или двокреветна соба
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот
 • Користење на бесплатен обезбедуван паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 7584 денари (123 €) - 50% = 3792 денари (61.5 €)
ВИП Ваучерот е за просторија и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман со една спална
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот
 • Користење на бесплатен обезбедуван паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 10112 денари (164 €) - 50% = 5056 денари (82 €)
ВИП Ваучерот е за просторија и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман со две спални
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот
 • Користење на бесплатен безбеден паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 12640 денари (205 €) - 50% = 6320 денари (102.5 €)
ВИП Ваучерот е за просторија и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман со три спални
 • Користење на безжичен интернет во апартманите
 • Користење на базени и лежалки на територијата на комплексот
 • Користење на бесплатен обезбедуван паркинг

Капацитет на просториите:

 • Студио: максимум 4 лица (2 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Еднособен апартман: максимум 4 лица (2 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Апартман со две спални: максимум 6 лица (4 основни кревети + 2 дополнителни кревети)
 • Апартман со три спални: максимум 8 лица (6 основни кревети + 2 дополнителни кревети)

Дополнителни информации:

 • Ресторанот и баровите кон комплексот нема да работат за периодот на понудата, ниту Релакс центарот. Во близина има самопослуга.
 • Сите апартмани се комплетно опремени со кујна и потребните кујнски садови, а исто така има фрижидер, машина за перење, клима уред во секоја посебна просторија, пегла.

Студио: аналог на стандрадна двокреветна соба, максимално сместување: 4 луѓе. Во опремувањето се вклучени два кревети и канапе, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Еднособен апартман: дневна со кујнско катче, посебна спална, максимално сместување: 5 луѓе. Во опремувањето се вклучени два кревети и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Апартман со две спални: дневна со кујнско катче, две одделни спални и два санитарни јазли со туш кабина, максимално сместување: 6 луѓе. Во опремувањето се вклучени четири кревети (по две во секоја спална) и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Апартман со три спални: дневна со кујнско катче, три одделни спални и два санитарни јазли со туш кабина, максимално сместување: 8 луѓе. Во опремувањето се вклучени шест кревети (по две во спална) и канапе во дневната, погодно за сместување на уште еден возрасен или две деца на возраст до 12 години.

Секој од апартманите има тераса, бања со туш кабина, комплетно опремена кујна со шпорет, фрижидер, клима уред во секоја соба, перална, пегла,  сушилник, а исто така и трпезариска маса, кревет на растегнување, кој се користи како дополнително легло при сместување (погодна за две мали деца или возрасни), телефон, безжичен интернет, телевизор со кабелска телевизија.

Balneo & Spa центарот на комплекс "Св. Никола" може да понуди неколку различни видови масажи, третмани и терапии за лице и тело, процедури со лековита кал и луга, физиотерапевтски процедури, тангентор, сауна, парна бања, џакузи, добро опремена теретана, билијард , пинг понг, бар зона.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација и проверка за слободни места на: +359 550/49 500 (понеделник - петок од 10:00 - 17: 00) или на e-mail: bookings@stnapa.com.
 • По издавање на ваучер е потребно да се направи резервација (проверка за слободни места не се смета за резервација).
 • Во случај на откажување на резервација до 3 дена од денот на сместување не се должи казна
 • Во случај на откажување на резервација во рок помал од 3 дена од денот на пристигнување се задржува како казна вредноста на 1 ноќевање.
 • Во случај на откажување на резервација на денот на пристигнување или при непристигане, како и при предвремено прекинување на престојот вредноста на платените, но неискористени услуги, не се враќа.
 • Валидност на ваучер: од 12 до 30 септември 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Свети Никола****

с.о. Червенка, Р. Бугарија
Teл: +359 ******
E-mail: bookings@stnapa.com
Facebook: St. Nicholas Complex

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Комплекс Свети Никола****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.09.2016 до 30.09.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.