Нова активна понуда од Хотел Тетевен***:

Еднодневен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + сауна во Хотел Тетевен***

Простанало време:
Цена: 1264ден.

Нова Година 2018 во Тетевен Бугарија - Хотел Тетевен***

Тридневен пакет за двајца со појадок и празнична новогодишна вечера во Хотел Тетевен***Го претставуваме на вашето внимание новоотворениот семеен Хотел "Тетевен" во град Тетевен. Лоциран на 415 метри надморска височина на двата брега на реката Бели Вит и на 115 километри од Софија.
Хотелот нуди комфор и атмосфера, во центарот на градот, од каде имате пристап до сите комуникациски и туристички услуги.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18612 денари (302 €)
ВИП ваучерот е за 
двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 22310 денари (362 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + дете до 12 год. и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична вечера за Нова Година
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

​МЕНИ - НОВА ГОДИНА

 • Овчарска салата
 • Солена палачинка /ордевер/
 • Мезе (микс од сушени колбаси)
 • Пилешко вретено + гарнир
 • Вино - (бело - црвено) по избор за двајца
 • Безалкохолен пијалок + 100мл. ракија
 • Шампањско
 • Десерт,  домашна баница и плодови

Хотелот располага со 12 соби и 4 студиа.
Распоредени на два ката собите и студиата се елегантно декорирани во класичен стил со под од природен паркет, опремени се со кабловска телевизија, телефон, интернет конекција и сеф.
Бањите се модерни со кади или туш кабини фен и систем за известување во случај на инцидент.
Ресторанот на хотелот е со 40 места и летна градина, која предлага уникатна атмосфера за бизнис или семејна вечера, како и за приватни забави, прослави и семинари. Менито вклучува различни специјалитети од бугарската и европска кујна. Во близина на хотелот има базен кој е потполно бесплатен за корисниците на хотелот.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За второ дете до 12 год. во студио се доплаќа 50 € на база на пакетот.
 • За трет возрасен на дополнително легло се доплаќа 125 € на база на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 678/52 482; +359 885/90 18 81.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Тетевен***

Хотел Тетевен*** 
Гр. Тетевен
Ул. "Иван Вазов" №91 
Тел: +359 ******
Моб: =359 ******
E-mail: info@hotelteteven.com      
Website: www.hotelteteven.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел Тетевен***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.