Одмор во Елена - Хотел Перун, Елена - Хотел Велена, Априлци

Дводневен делничен пакет со појадок и вечера во двокреветна соба во Хотел Перун***, ЕленаХотел Перун има можност да дочека поголеми групи туристи. Се наоѓа на главната улица во планинското туристичко гратче Елена – на околу 260 км од Софија.
Хотелот располага со педесет места поделени во еднокреветни, двокреветни соби, трокреветни соби и апартмани со четири и пет кревети. Секоја соба има купатило.
Просториите се опремени со телевизор со кабловска телевизија и мини бар.
Хотел Перун нуди одлична можност да одржи средби, семинари и зелени училишта.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2022 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Двa појадоци
 • Две вечери на тристепено мени
 • Интернет
 • Внатрешен загреан базен
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Туристичка такса

Хотел Перун нуди одлична можност да одржи средби, семинари и зелени училишта. Таверната има сто места и е декорирана во традиционален фолклорен стил. Овде можете да ги пробате познатите специјалитети од градот Елена - Еленски бут, филе Елена и познатата сливова ракија.
На пространата тераса е летната градина на хотелот, која има осумдесет седишта.
На приземјето има лоби бар за утринско кафе, чаша пијалок пред спиење или средба со пријателите. Исто така постои и мал трговски центар.
Хотелот располага со внатрешен базен, фитнес сала, сауна, кабинет за масажи, билијард, фудбал на маса и воздушен хокеј и други игри.

Услови на понудата

 • Ваучерот требада се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничени ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Максимално сместување во двојна економична соба - 2 возрасни.
 • Доплата за сместување за викенд пакет - 3 € за двокреветна економска соба.
 • Максималнo сместување во трокреветна просторија е двajca возрасни и едно дете или три возрасни лица.
 • Максималнo сместување во апартман - 4 лица.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатни на база на BB.
 • Деца од 6 години до 11,99 плаќаат 10 дневно на база на пакетот.
 • За деца над 12 години или трето возрасно лице плаќаат 12.5 € на ден.
 • За сместување во сместување се доплаќа 7.5 € на ден.
 • Сместување во хотелот - по 13:30; напуштањето е до 12:00.
 • Сите гости за соба се најавуваат однапред.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни места на телефон: +359 886/22 86 62.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 886/22 86 62.
 • Валидност на ваучерот: од 11 април до 24 мај 2018 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Велена, Априлци

Хотел Перун, Елена
Гр.Елена, Р. Бугарија
Ул. Иларион Макариополски №32
Моб: +359 ******; +359 ******
E-mail: vili_perun@abv.bg
Website:perun-elena.bg

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.04.2018 до 24.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.