Нова активна понуда од Хотел Вела Хилс - Велинград:

Еднодневен делничен или викенд пакет за двајца со појадок + СПА во Хотел Вела Хилс****, Велинград

Простанало време:
Цена: 3634ден.

СПА релаксација во Велинград - Хотел Вела Хилс - Велинград

Еднодневен делничен или викенд пакет за двајца со појадок и вечера + СПА во Хотел Вела Хилс****, ВелинградХотел Вела Хилс се наоѓа на 800 метри надморска висина во кварталот Чепино во Велинград, наречен во 2008 година за "СПА престолнина на Балканот". Повеќето туристи го посетуваат градот поради изобилството од минерална вода. Уште од древни времиња Тракијците и Римјаните ги познавале и користеле лековитите својства на ова природно богатство.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6004 денари (97 €)
Вип Ваучерот е за две лица и вклучува:
(Важи за деновите од недела до четврток)

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба без балкон
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Внатрешни базени
 • Надворешни базени
 • Џакузи
 • Финска сауна
 • Биосауна
 • Парна бања со арома терапија
 • Солна парна бања
 • Ледена соба
 • Туш тип полжав - тропски туш и чедена магла
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 6920 денари (112 €)
Вип Ваучерот е за 
две лица и вклучува:
(Важи за деновите петок и сабота)

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба без балкон
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Внатрешни базени
 • Надворешни базени
 • Џакузи
 • Финска сауна
 • Биосауна
 • Парна бања со арома терапија
 • Солна парна бања
 • Ледена соба
 • Туш тип полжав - тропски туш и чедена магла
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

Хотел Вела Хилс ве пречекува со својата гостољубивост, на одлична локација, огреан од сончевите зраци и опкружен од прекрасна панорама, под јасното сино небо над Родопите.

Хотелот започна со работа во декември 2015 година.

Восхитувачката архитектура за посетителите предлага удобност и одлични можности за
Релаксација во прекрасната природа, здрава клима и лековита минерална вода од Чепинските минерални извори.

Хотелот располага со 155 основни кревети, распоредени во пространи двокреветнини стандардни и Двокреветни луксузнини соби, опремени и опремени со стил.

На располагање на гостите е нашиот ресторан, којшто располага со 160 места,  деноноќен Лоби бар, Тоник СПА бар.
За најмалите клиенти има надворешно детско катче и просторија со играчки и можност за забава.

Конференциските сали даваат можност да се комбинираат работата со релаксација и уживање.

Хотелот располага со сопствен паркинг со 65 места за гостите. И не на последно место, а можеби на прво: СПА центар, како и плажата со надворешни минерални базени, придонесуваат за целосен одмор и релаксација за нашите гости.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датумот на истекување понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете од 0 до 5.99 год. се сместува бесплатно (без исхрана)
 • За дете од 6 до 11.99 год. – се плаќа 18 € на ден.
 • Лица над 12 год. возраст доплаќаат 33 € на ден.
 • Доплата за сместување во двокреветна стандардна соба со балкон - 5 € за делник и 6 € за викенд.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба со балкон или во апартман - 16 € за делник и 17 € за викенд.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Двојната стандардна соба има 1 дополнително легло, а двојната луксузна соба располага со два дополнителни кревети.
 • Промени и откажување од резервација може да се направи до 5 дена пред сместување.
 • При отказ на резервација по овој рок суми не се рефундираат.
 • При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да приложите испечатен ваучер на хартија.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/21 49 20; +359 889/22 00 49 или на email: vipofertabg@gmail.com или officevipoferta@gmail.com.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 31 август 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Вела Хилс - Велинград

гр. Велинград, Р. Бугарија
ул. Миладин Досев 24
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: vipofertabg@gmail.com
Website: www.vellahills.bg

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Vella Hills, Велинград!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2018 до 31.08.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.