Нова активна понуда од Хотел Казанлак***:

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера во Хотел Казанлак***

Простанало време:
Цена: 10112ден.

Одмор во Казанлак Бугарија - Хотел Казанлак***

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Хотел Казанлак***Хотелот Казанлак се наоѓа во центарот на градот Казанлак. Локацијата и одличните услови за сместување и за деловна работа, го прават најдобриот хотел во регионот, не само за индивидуални посети, но и за организирање на семинари, обуки и бизнис средби.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)

Важи за сместување при минимум три ноќевања
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Користење на зона за релаксација во хотелот: базен со минерална вода 35 степени, сауна, парна бања, релакс зона
 • Wi Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • 10% попуст од потрошувачката во локалите во хотелот
 • 10% попуст на сите видови масажи и терапии
 • 50% попуст за користење на тангенторна бања со минерална вода

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)

Важи за сместување за едно или две ноќевања
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Користење на зона за релаксација во хотелот: базен со минерална вода 35 степени, сауна, парна бања, релакс зон
 • Wi Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • 10% попуст од потрошувачката во локалите во хотелот
 • 10% попуст на сите видови масажи и терапии
 • 50% попуст за користење на тангенторна бања со минерална вода

Хотелот располага со најголемата сместувачката база на територијата на град Казанлак, овозможувајќи сместување при максимален капацитет до 240 луѓе во:
90 двокреветни соби
10 еднокреветни соби
11 трокреветни
3 апартмани
1 претседателски апартман.
Собите се со индивидуален клима уред, сопствена бања, кабелска телевизија, брз бесплатен Wi Fi, противпожарни системи.
Хотел Казанлак нуди одлични услови за бизнис и конгресен туризам - четири конференциски сали - една со 180 места, една со 60 места и две со по 35 места. Салите се опремени со мултимедија, голем екран, магнетна табла, проектор, интернет конекција и ги обезбедуваат сите потребни услови за бизнис работа.
За своите гости Хотел Казанлак нуди бесплатен сеф на рецепција, факс услуги, плаќање со кредитни картички, платен безбеден паркинг, перална, пеглање, продавница за сувенири, собна услуга, будење по нарачка.

Хотелскиот комплекс располага со три ресторани: Дом Казанлак со 250 места, сала Корнер со 50 места и сала Магна со 120 места. Рестораните предлагаат комфор и дискреција, во комбинација со исклучителна удобност и богат избор на европска и национална кујна. Атмосферата е исклучително погодна за деловни ручеци и вечери, за организирање на бизнис и приватни прослави.
На располагање се уште дневен коктел бар Холивуд и ноќен бар Панорама.

При користење на надворешна балнео терапија по темперирање до 33- 35 степени, минералната вода на извор Овошник покажува благотворно влијание кај следните болести:
- Дегенеративни и воспалителни болести, како артрозоартрити, спондилартрити, коксартрози, ревматоиден артритис;
- Болести на периферниот нервен систем, како дископатија, радикулити, плексити;
- Ортопедски болести;
- Хронични неспецифични дерматитис;
- Раздвижување кај пострауматско и постоперативни состојби на локомоторниот апарат.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 12 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • За второ дете се доплаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80
 • Валидност на ваучер: од 07 декември 2017 год. до 31 јануари 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Казанлак***

Казанлaк Р. Бугарија
Пл. Севтополис №1
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-маил: 
info@hotelkazanlak-bg.com
Website: www.hotelkazanlak-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Казанлак***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.12.2017 до 31.01.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.