Летување на Црно море во Китен - хотел Kiten Beach****

Еднодневен пакет со појадок или со појдок и вечера во Хотел Kiten Beach****, КитенРасположен во срцето на градот Китен, на 150 метри од плажите на Црно море, новоизградениот четириѕвезден хотел "Kiten Beach" привлекува со својот уникатен изглед и стилски мебел. Добрата услуга и прекрасниот ентериер гарантираат на гостите комфорен престој и чувство на хармонија.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853  денари (14 €)
Важи за периодот од 01 до 15 
јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1074  денари (17 €)
Важи за периодот од 15 до 30 јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1169 денари (19 €)
Важи за периодот од 01 до 15 јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1390 денари (22 €)
Важи за периодот од 15 до 30 јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата

Исхраната е на шведска маса:
08:00 ч. - 10:00 ч. појадок
18:30 ч. - 20:30 ч. вечера
*При помалку од 20% пополнетост во хотелот исхраната се врши по претходно избрано мени.

Хотелот за своите гости предлага комфорни и стилски опремени соби - 88 двокреветни соби и 5 студиаа. Секоја соба е со балкон, бања со туш кабина и фен. Опремена со централна климатизација, сателитска ТВ, минибар, сеф, безжичен интернет и телефон со директно бирање. За удобноста на гостите придонесуваат меките тонови и луксузниот мебел.

Хотелот нуди одлични услови за спорт. Внатрешен и надворешен базен, солариум, џакузи, финска сауна, детско катче.

Надворешниот базен е со длабочина од 1,30 м до 1,80 метри, како користењето на чадори и лежалки за гостите на хотелот е бесплатно. Искусните спасувачи се грижат за нивната безбедност, а за добри расположение во жешките летни денови - отворениот бар кој нуди освежувачки коктели и пијалоци. Покрај базенот има и џакузи.

Внатрешниот базен, со длабочина 1,30 - 1,40 м, гарантира на гостите на хотелот пријатни моменти, дури и при неповолни временски услови. До базенот има џакузи и финска сауна, со женска и машка соблекувална.

Градот Китен се наоѓа во југоисточна Бугарија на брегот на Црното Море во јужниот дел на Приморскиот залив, на 55 км. јужно од градот Бургас, 20 километри од Созопол, на 5 километри јужно од градот Приморско.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99г. сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба е бесплатно. 
 • Дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна плаќа на рецепција 6 € за ноќевање со појадок или 9 € за ноќевање со појадок или и вечера.
 • При сместување на еден возрасен и едно дете во соба е потребно да се купат два ваучери.
 • Еден возрасен со две деца до 11.99 години во двокреветна соба / 2 + 1 / - потребно е да купат два ваучери.
 • Трет возрасен сместен во двокреветна соба на редовно легло / 2 + 1 / плаќа на рецепција 70% од цената на пакетот.
 • Сместувањето е по 14:30 ч. а ослободувањето  на просториите до 11:30ч. Подоцнежното ослободување на просториите се наплаќа по цените на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 јуни 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 +359 0876/ 28 36 83 и +359 895/ 52 38 38.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Kiten Beach****

Хотел Kiten Beach****
Гр.Китен
Тел: +359 
+359 ******; +359 ******
E-mail: kiten_beach@abv.bg
Website: www.kitenbeach.com

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Kiten Beach****, Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.05.2018 до 30.06.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Зимување на Пирин планина

Цена: 3 539ден. 1 770ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма ALL inclusive:

Исхрана на шведска маса:
Ресторан:
08:30 -10:00 ч.   појадок
13:00-14:30 ч.    ручек
18:30-20:30 ч.   вечера
Пијалоци за време на појадокот:  вода, кафе, чај, млеко, сокови од машина

Пијалоци за ручек и вечера: вода, сокови од машина, наливно пиво, бугарски алкохол, наливно вино
                                 
Бар базен:
10:00-22:00  ч.  Бугарски алкохол и сокови

• Безплатно користење на:
• чадор и лежалки на надворешниот базен/до исцрпување на количините/
• wi-fi  во фоајето на хотелот,
• кабелски интернет во просториите/кабел се обезбедува од рецепција/
• сеф во простпријата;
• Пакетот започнува со вечера во денот на пристигнување и завршува со ручек во денот на заминување;
• Сместувањето е по 14:00 ч. а ослободувањето  на просториите до 12:00ч. Подоцнежното ослободување на просториите се наплаќа по цените на рецепција.