СПА одмор во Огњаново, Бугарија - Хотел Ројал СПА Валентина Касл

Еднодневен делничен или дводневен викенд пакет со појадок + СПА во Royal SPA Valentina CastleНовоотворениот хотел Ројал Спа Валентина Касл (Hotel Royal SPA Valentina Castle) се наоѓа во месноста Голек во туристичкото селце Огњаново, прочуено со лековитите минерални води. Хотелот ги маѓепсува своите гости со уникатна атмосфера и топлиот однос кон секој клиент.

Во ресторанот на хотелот Ројал Спа Валентина Касл ќе имате можност да уживате во одлично приготвени јадења од бугарската и интернационална кујна, висококвалитетни вина, салати и слатки десерти.

Во СПА центарот ќе имате можност да се релаксирате во базенот со минерална вода, сауна, парна бања или џакузи. Во близина се наоѓа Valentina Castle Hotel & Spa.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1185 денари (19 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за деновите од неделата до четврток

 • Ноќевање во мансардна соба
 • Едeн појадок
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Сезонски надворешен базен и надворешно џакузи
 • Сауна
 • Џакузи со топла минерална вода
 • Парна бања
 • Релакс зона со топли лежалки
 • Надворешно и внатрешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет пристап
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2844 денари (46 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за деновите петок и сабота

 • Две ноќевање во мансардна соба
 • Два појадоци
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Сезонски надворешен базен и надворешно џакузи
 • Сауна
 • Џакузи со топла минерална вода
 • Парна бања
 • Релакс зона со топли лежалки
 • Надворешно и внатрешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет пристап
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за деновите од неделата до четврток

 • Ноќевање во двокреветна соба лукс
 • Едeн појадок
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Сезонски надворешен базен и надворешно џакузи 
 • Сауна
 • Џакузи со топла минерална вода
 • Парна бања
 • Релакс зона со топли лежалки
 • Надворешно и внатрешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет пристап
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3539 денари (57 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за деновите петок и сабота

 • Две ноќевања во двокреветна соба лукс
 • Два појадоци
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Сезонски надворешен базен и надворешно џакузи
 • Сауна
 • Џакузи со топла минерална вода
 • Парна бања
 • Релакс зона со топли лежалки
 • Надворешно и внатрешно детско катче
 • Паркинг
 • Интернет пристап
 • Туристичка такса и ДДВ

Секоја од пространите соби и апартмани во Royal SPA Valentina Castle е прекрасно декорирана и предиспонира кон целосна релаксација. Хотелот е дизајниран како место каде со софистициран стил и луксуз се создава една пријатна, мирна и релаксирачка атмосфера.

Покрај луксузното сместување, овде имате можност да уживате и на разновидна кујна во ресторанот. Во менито се избрани првокласни вина, светски бренд ови и пијалоци, вкусна локална кујна, салати и прекрасни десерти.

Royal SPA Valentina Castle се наоѓа во близина на замокот Valentina Castle Hotel & Spa.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 год. возраст на дополнително легло се сместува бесплатно.
 • Дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнително легло: доплаќа 15 € на рецепција.
 • Дете над 12 години и трет возрасен сместен на дополнително легло доплаќа 20 € на рецепција.
 • Валидност на понудата: од 01 до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и да направите резервација на тел: +359 884/34 59 44.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 884/34 59 44.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Ројал СПА Валентина Касл

Огњаново, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Е-маил: info@royalvalentinacastle.com
Facebook: Royal Spa Valentina Castle

ВИП Понудата е обезбедена од Ројал СПА Валентина Касл

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.03.2018 до 31.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.